Gyermek Kupa, Felsőház – 1. forduló, 1-2. régió, “A” csoport

MEAFC Cápakölykök – Ziccer Tigrisek I.  34 – 57 (10-13, 7+4 – 13+4, 11-8, 2-19)

Miskolc: Gadus (11), Purgel (7), Horváth (5), Csiky (3), Szabó (3), Ang (2), Bodnár (1), Kecskés (1), Lengyel (1), Boholy, Buday, Gyulai. Edző: Lugosi Zsuzsanna.

Debrecen: Chwarczenberger (18), Balázsi (12), Varga (7), Bartosik (6), Lovász (5), Seszták (5), Kőrösi (4), Czipka, Csirkés, Nemes, Sass, Szűcs. Edző: Tarsoly Andor.

Tiszaújvárosi Phoenix KK- MEAFC Cápakölykök 52-50 (7-11, 17+5 – 5+4, 8-18, 15-12)

Tiszaújváros : Czimer (23), Nagy B. (18), Katona (5), Pásztor (5), Szabó (1), Csordás, Demkó, Dudás, Homonai, Kosina, Nagy, Varga. Edző: Benőcs Dávid.

Miskolc: Szabó (9), Gadus (7), Horváth (6), Bodnár (5), Ang (4), Buday (4), Csiky (4), Kecskés (4), Gyulai (2), Lengyel (2), Purgel (2), Boholy (1). Edző: Lugosi Zsuzsanna.

Lugosi Zsuzsanna, edző: A felsőház első fordulóját rendezték meg Tiszaújvárosban, melynek résztvevői Debrecen, Tiszaújváros illetve mi, miskolciak voltunk.

Az első mérkőzésen olyan ellenfelet kaptunk a sorsolásban, akik majd minden évben az országos jamborie első 8 csapata között szerepel, elég erős, masszív kerettel. Az első két negyedet 3 – 4 pont mínusszal zártuk, a 3. negyedet 2 pont plusszal hoztuk. Az utolsó negyed utolsó három percében elfáradtak a srácok, hajtottak továbbra is, de kijött a betegségek miatti heti edzés látogatás hiánya.

A második mérkőzést kicsit görcsösen kezdték a fiúk, mert tudták, hogy egy mérkőzést a kettőből teljesíteni kell, hogy az A csoportban maradjunk. Végig fej – fej mellett haladt a mérkőzést, mindig pár pont volt a különbség. Jó, izgalmas meccs volt, de sajnos 2 ponttal Tiszaújváros jobbnak bizonyult.

Végig dolgoztak a játékosok, a védekezésben nagyon sokat léptünk előre, bár vannak „lyukak” még itt – ott , de remélem sikerül a kevésbé rutinosabb játékosoknak is felzárkózniuk.

A két vereség ellenére el kell mondanom, hogy büszke vagyok a fiúkra, amiért lelkesedéssel és győzni akarással küzdöttek mind a két mérkőzésen. A sok betegeskedés és hiányzók ellenére csapatjátékot játszottak és harcoltak egymásért, bíztatták egymást.

A következő fordulót a B csoportban folytatjuk, reméljük, hogy nem sokáig tartózkodunk majd ott.