Kosárlabda szakosztály,  Kosárlabda U18

A juniorok is döntőt játszhatnak!

Fiú junior – Regionális Bajnokság, Alapszakasz II., Keleti régió – felsőház

Nyíregyházi Sportcentrum KA “B” – MEAFC “A” 53 – 59  (11-18, 9-12, 16-6, 14-14; 3-9)

Nyíregyházi: Szabó B. (17/12), Carney (11), Nádasi (7/3), Gacsályi, Mohácsi. Csere: Sipos (9/3), Kavalecz (7/3), Mokos (2), Dankó, Kovács, Szabó Á., Ujfalussy. Edző: Kovács Tibor.

MEAFC: Pap (22/6), Szőke (15), Kiss (12), Orliczki (4), Szegedi (2). Csere: Hartman (4), Gadus, Tamás, Váradi. Edző: Vukicevic Milen.

Vukicevic Milen, vezetőedző: Egy nagyon fontos, fordulatos meccset tudtunk a javunkra fordítani. Jól kezdtünk, tekintélyes különbséget szereztünk, de a második félidőben engedtük az ellenfélnek, hogy megfordítsa az eredményt. A játékosoknak volt annyi kitartása, hogy visszajöjjenek a mérkőzésbe és hosszabbítás után megnyerjék. Ezzel a győzelemmel elsőként kiharcoltuk a régiós bajnokok döntőjét.

Kecskeméti KA – MEAFC “A”   74 – 55 (20-9, 24-9, 16-15, 14-22)

Kecskeméti: Gyarmati (16/12), Kucsera (13), Reszegi (12), Pálinkás (11/3), Popa (9/9). Csere: Nagy (7/3), Cserkó (6), Benkovics, Fodor, Gerő, Huszka, Veszelszki. Edző: Hegedüs Gergely.

MEAFC: Kiss (16), Orliczki (12), Szőke (10), Hartman (4), Pap (2). Csere: Marton (8), Váradi (2), Gadus (1), Szegedi, Tamás. Edző: Vukicevic Milen.

Vukicevic Milen, vezetőedző: Egy nagyon jó ellenfél ellen játszottunk. A meccs csak presztízs kérdése volt (már elsők voltunk a régiónkban). Sajnos nem tudtuk a megfelelő ellenállást mutatni, rengeteg hibával játszottunk, nagyon sok büntetőt kihagytunk, ami vereséghez vezetett. Gratulálok a játékosoknak a tavaszi játékhoz és elért eredményhez. Remélem, hogy a régiós bajnokok döntőjében is megfelelően fogják képviselni a klubot.