A Nyíregyháza ellen is folytatódott a nyerőszéria!

2017. október 24. (kedd) 11:33

2017.10.21-én este 17:30-kor az egyetem E/4-es kollégium tornatermében fogadta csapatunk a GLP Nyíregyháza csapatát a férfi röplabda NB II keleti csoportjának negyedik fordulójában.

A mérkőzés első felvonását a vendégcsapat kezdte jobban. Köszönhetően annak, hogy kevesebbet hibázott az idegesebben kezdő csapatunk ellen. A szett közepére csapatunk játéka feljavult és már kevesebbet hibázott mint ellenfel így nem is volt kérdés, hogy a 2-3 ponttal mindig vezető vendégeket előbb beért csapatunk Csizmadia nagyszerű nyitásai révén , majd az első játékrészt meg is nyerte 25:20 arányban.

A második játékrészben a csapatok lemásolták az előzőt. A kilátogató nézők fordulatos és igen szoros csatát láthattak ebben a szettben is. Ennek a szettnek a végén is csapatunk örülhetett, hiszen lelkesebb és magabiztosabb játékkal múlta felül a Nyíregyháza gárdáját. 25:21

A harmadik játékrészre feladó poszton Barócsit Nagy váltotta míg Bagó helyett Busák lépett pályára. Csapatunk ebben a felállásban nagyszerűen teljesített és nem is volt kérdés, hogy az utolsó felvonást is megnyerik. 25:17

A mérkőzésről összességében elmondható, hogy két nagyon erős csapat találkozott egymással az E/4-es tornateremben szombat este.  A kilátogató maroknyi néző láthatta, hogy játékosaink megmutatták, hogy mindent beleadva, szívüket lelkület is kiteszik a pályára a győzelem érdekében.

Ezzel a győzelemmel csapatunk négy forduló után még mindig veretlen és őrzi listavezető helyét a bajnokságba.

Bacsó István edző a mérkőzés után elmondta: ,,Egy kemény három szettes mérkőzésen vagyunk túl. A játékosok bizonyítottak, a szívük a helyén, a fontos pillanatokban is higgadtan tudták kezelni a helyzetet. Gratulálok a csapatnak és a Nyíregyházának is.’’

MEAFC kezdő: Csizmadia, Kiss, Bagó, Germuska, Surányi, Barócsi.

Cserék: Soltész(liberó), Nagy, Varga, Klein, Lukács, Busák

Edző: Bacsó István