Egy labdás meccsre kényszerítettük a bajnokot!

Leány MEFOB kosárlabda 2019-2020 – Miskolci Egyetem

Miskolci Egyetem – TFSE  62-63 (20-22, 19-14, 12-14, 11-13)

Miskolci Egyetem: Arad (25/3), Takács (16/6), Kecskés (5/3), Papp (3), Balázs csere: Tóth (11/3), Móri (2), Orbán, Sabbadin, Gőz, Jámbor, Bándi, Edző: Lippai Szabolcs

TFSE: Kenyeres (13/6), Herjeczki (10), Kozma (6/6), Hegyi (4), Nagy (2) csere: Szeli (14), Angyal (8), Vörösházi (4), Varga (2), Szabó, Edző: Hegedűs Péter

Lippai Szabolcs, edző: Hatalmasat küzdött a csapat, egész mérkőzésen fej-fej mellett haladva a korábbi bajnok ellen! A lányok bebizonyították, hogy ott van a helyük a rájátszásban, a következő két meccsünkre kell koncentrálnunk, hogy megtartsuk és megszerezzük a Keleti csoport 3. helyét. Gratulálok és további sok sikert a TF-nek

Nagy sebeséggel kezdődött a mérkőzés, a csapatok felváltva szórták a kosarakat. A második negyedben védekezést váltott a hazai együttes és pontosabb játékkal a vezetést is sikerült átvenni, de nagyobb különbséget nem sikerült kialakítani. A harmadik és negyedik negyedben hol a hazai Miskolc, hol a korábbi bajnok TFSE vezetett. Az utolsó percben Herjecki középtávoliával (61-63) vette át a TF a vezetést, majd Arad büntetőzhetett egy edzői technikai hibát követően (62-63). A végjátékban egypontos TF vezetésnél időt kért a hazai csapat. Arad Zsófihoz került be a labda és a befordulást követően a gyűrűn kettőt pattanva maradt ki az utolsó dobás! Összességében nagyon jó mérkőzést játszott a két gárda, ahol a Miskolci Egyetem nagyon megszorongatta a címvédő TFSE csapatát.