Kosárlabda szakosztály,  MEFOB Kosárlabda

Fejet hajtott a bajnok a Körcsarnokban!

Végig koncentrált, helyenként magabiztos játékkal sikerült legyőzni a tavalyi kiírás győztesét, a Debrecent!

Tény, hogy az előző évi aranyérmes Debrecenből a fél csapat idén már nem játszik az egyetemi csapatukban.

Tény, hogy ettől függetlenül bőven maradt – plusz érkezett is – minőségi játékos jelenlegi keretüket tekintve.

Tény, hogy sört is csapoltak a mérkőzes előtt.

Tény, hogy a MEAFC idén sem adja fel senki ellen egy pillanatra sem. Tény, hogy óriási szívvel, egymást kisegítve játszott ma is csapatunk.

Tény, hogy a harmadik negyedben 1 pontra feljött ugyan a vendég gárda (41-40), de a sok hiba ellenére is visszavertük a támadást.

Tény, hogy az utolsó negyedben szinte zsinórban kaptunk 6 triplát (nem egyet emberről), ám akkor is keményen küzdöttünk tovább.

Tény, hogy kellett az alázatos védekezés és a Lippai-Galló duó benti termése.

Hogy Takács tud gólpasszt adni, Szepesi fegyelmezetten is eredményesen támadni, Kopasz emelkedni, ezt egyszer-kétszer már láthattuk.

Tény, hogy ezeknek mind-mind nagyon örülünk.

És tény, hogy ezek miatt még elszántabban dolgozunk tovább minden edzésen!

Szép volt, Fiúk, csak így tovább!

MEAFC-DEAC 85-70 (25-15, 14-18, 13-12, 33-25)

Egyetemi Bajnokság, 2. forduló. Miskolc, Körcsarnok.

Vezette: Lengyel Ádám, Vaszi Ádám.

MEAFC: Takács (9), Orosz (9/3), Szepesi (20/9), Kopasz (7/3), Lippai (19/3). Csere: Galló (17), Horváth (3), Orliczki M. (1). Edző: Drahos Gábor.

Debrecen: Kósa (23/9), Jávor, Opre (10), Pék (8/6), Szarka (20/12). Csere: Kozák (4), Ben-Kane (4), Törköly (1), Szucs, Herczku. Edző: Ferenczi Tamás.

Drahos Gábor, vezetőedző: Jó alapanyagból szeretnénk jót főzni. Ehhez a kondér alatt lassú tüzet gyújtottunk, de egy miskolci fazékban mindig forrnia kell a hozzávalóknak. A fiúk küzdeni tudásból biztos, hogy ligaelsők lesznek, a szakmai összecsiszolódás pedig elkezdődött. Hiszem, hogy egyre többet és egyre bátrabban fognak tudni felhasználni egymás erényeiből ezeken az éles meccseken is. Gratulálok Nekik a győzelemhez, reggel edzés!