Kosárlabda szakosztály,  Kosárlabda U14

Győzelemmel rajtoltak a serdülők!

Felnőtt csapatunk két spílerének edzői „különcsatáját”  megnyerve Tóth Tamás fiai sikerrel indították a 2015/16-os szezont.

A torna második mérkőzésén a magabiztosabb Eger ugyan legyőzte serdülő „A” csapatunkat, de a legutóbbi, tavalyi találkozásunkhoz képest még így is faragtunk a két gárda közti különbségből.

MEAFC „A” – Szerencs VSE 88-52 (33-16, 16-11, 24-17, 15-8)

MEAFC:  Kalassai (20), Ragályi (12), Klaisz (10),  Rákosi (9), Suba (9). Csere: Bozik (8), Ladányi (8), Sznagyik (6), Palotás (4), Veselényi (2), Nagy. Edző: Tóth Tamás.

Szerencs: Trikó (17), Szoboszlai (10), Nyakó (8), Muhi (6), Ocsenás (5). Csere:  Karóczi (3), Csáki, Szegedi (2), Sándor (1), Bodnár, Mezősi. Edző: Endrész Tamás.

EGRI VSI – MEAFC  „A” 84-27 (27-9, 23-6, 26-4, 8-8)

Eger:  Zsák (28), Kiss (14), Szűcs (14), Bíró (6), Tolnai (6). Csere: Kelemér (6), Szabó (4), Alaxai (4), Csomós (2), Hoffman, Bodnár. Edző: Laczi Zsolt.

MEAFC: Kalassai (4), Suba (3), Ragályi (2), Rákosi (2), Klaisz (2). Csere: Bozik (2), Ladányi (10),  Sznagyik (2), Palotás, Veselényi, Nagy. Edző: Tóth Tamás.

Tóth Tamás, vezetőedző:  Az első mérkőzésen kötelező győzelmet arattunk, nagyjából elégedett voltam a fiúk játékával. Visszaköszöntek azok a játékelemek amiket jó ideje gyakorlunk már. A második mérkőzésen 5 percnyi partnerség után 4-5 ziccer kimaradt, így pillanatok alatt 10 pontos előnyre tett szert az ellenfél. Az ezt követő teljes rövidzárlatból aztán nem tudtunk kikecmeregni, a játék minden elemében hibát hibára halmoztunk. Az utolsó 12 percben aztán leütés nélkül játszottunk, így dobtunk 12 pontot a 27-ből. Ez sok mindent elárul.