Ceglédi KE – MEAFC II 70-62 (18-17; 13-21; 19-17; 20-7)

v: Farkas, Szabó

Ceglédi KE: Takács 10, Rácz G. 7/3, Lázár, Nagy B. 12/6, Szollár 12.  cs: Erdei 5, Rácz Zs. 7/3, Bozsó 17/12, Hovorka, Hoppál.
MEAFC II: Kiss 7/3, Nádasi 16/6, Takács 14/6, Hadházi, Radányi 17.  cs: Szepesi 5, Sörlei 3, Baptiszta.

Pénteken Cegléden szerepelt fiatal csapatunk. Ősszel hazai pályán 20 pontos vereséget szenvedtünk a rutinos ceglédiektől, így ezúttal is nehéz mérkőzés várt ránk. Jól kezdtük a találkozót, a harmadik perceben már 6 ponttal vezettünk. Időkérés után rendezte sorait a hazai csapat és a negyed végére egy pontos vezetést szerzett. A második negyedben újult erővel léptünk pályára és pontos, fantáziadús játékkal előbb visszavettük a vezetést, majd 10 pontra is tudtuk növelni előnyünket, amiből a félidőre is megmaradt 7 pont (31-38). A második félidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok, felváltva estek a kosarak, 8-10 pontos előnyünket egészen a 8. percig tudtuk őrizni, ekkor egymásután háromszor is betaláltak a vendéglátók, így 5 pontra fogyatkozott előnyünk. A záró játékrészben 7 percen keresztül nem tudtunk az ellenfél kosarába találni és hiába védekeztünk jól, ez megpecsételte a sorsunkat. A házigazdák felbátorodtak és a végére egy-egy extra dobóteljesítménnyel végül hozták a számukra “kötelezőt” (70-62).

Következő mérkőzés: január 22. (szerda) 18.30  MEAFC II – DKA DEAC  (Egyetemi Körcsarnok)