Kosárlabda szakosztály,  Kosárlabda U12

Ismét a legjobbak között!

Gyermek Kupa, Felsőház – 2. forduló, 1-2. régió, “B” csoport

MEAFC Cápakölykök – A.S.Baschet Star Oraeda  74–39 (15-11, 27+5–4+1, 4-16, 23–7)

Miskolc: Debreczeni (18), Gadus (16), Szabó (14), Horváth (6), Csiky (5), Kecskés (5), Oleár (4), Bodnár (3), Ang (2), Lengyel (1), Gyulai, Tóbiás. Edző: Lugosi Zsuzsanna.

Nagyvárad: Apolozan (9), Bahrim (6), Bahna (6), Ignat S. (5), Ignat K. (4), Bledea (2), Cavricut (2), Pázmán (2), Teleptean (2), Cighi (1), Batyin, Tasadan. Edző: Hidi Zoltán.

Ziccer Fehér Tigrisek – MEAFC Cápakölykök    71–73   (13–8, 8+6–22+4, 18-5, 16-22, 10- 12)

Debrecen: Balassa (23), Papp (21), Kálmán (13), Sarkadi (4), Farbás (3), Kálmán (3), Futó (2), Csukás (1), Harmati (1), Hegedűs, Makay, Szabados. Edző: Kecskeméti János.

Miskolc: Gadus (28), Debreczeni (20), Szabó (8), Ang (6), Bodnár (4), Oleár (4), Tóbiás (2), Kecskés (1), Csiky, Gyulai, Horváth, Lengyel. Edző: Lugosi Zsuzsanna.

Lugosi Zsuzsa edző: Számunkra nagyon fontos forduló elé néztünk a hétvége folyamán, így egy csoport csúszás után. Újra az A csoportba jutást tűztük ki célul a hétvégére, mely kis szerencsével, de be jött!

Az első mérkőzés kisebb technikai okok miatt nehezen indult, de nagyon szép csapatmunkával és jó dobószázalékkal hamar nagy előnyhöz jutottunk, amit a mérkőzés végéig tartani tudtunk. Így született meg a 35 pontos hazai győzelem.

A győzelem után nem engedhettünk le, ugyanis újra pályára kellett lépni a debreceni lányok ellen, akikről tudtam, hogy kemény ellenfelek lesznek. Félidőben sikeresen kialakítottunk egy 7 pontos előnyt, amit hamar felhoztak a lányok, mert a 3. negyedben „bekaptunk” pár könnyű kosarat, amit utána nehezebb volt korrigálni. A 4. negyed végén egál lett az eredmény (61-61), így egy öt perces hosszabbítás következett, ahol a csapatok legjobb 5 játékosát lehet a pályára küldeni. Nehéz dolgom volt, ugyanis a mérkőzés folyamán elég sok személyi hibát szedtek össze mindkét oldalon a játékosok. Az 5 játékosból kettőnek 4 faultja, egynek pedig 3 faultja volt, ami gyerekeknél abban a maradék öt percben sok. Az utolsó percekben sikeresen meglépett a csapat 2 ponttal, amit tartani is tudtak a mérkőzés végéig. Ügyesen csapatként küzdöttek a fiúk és nagy gratuláció, hogy a sok hiányzó játékos ellenére is újra a legjobb három csapat között vághatunk neki a következő fordulónak.