Kosárlabda szakosztály,  Kosárlabda U11

Két önbizalom növelő győzelemmel maradtak az A csoportban!

Az U11-es csapat első mérkőzésén kicsit megilletődve kezdtük a játékot. A második mérkőzésen minden negyedet sikerült megnyerni.

MEAFC Szürke Farkasok – Egri Kék Oroszlánok 96-38 (12-12, 34+8-0+6, 10-13, 32-7)

MEAFC: Horváth (25), Csíky (24), Váradi (12), Tisza (9), Burony (7), Szojka (7), Orosz (6), Simon (5), Bálint (1), Juhász, Komár, Szilva. Edző: Cserhalmi Ede, Szojka Gábor.

Eger: Papp (22), Pirk (7), Szarka (3), Magyar (2), Molnár D. (2), Bota (1), Szemes (1), Bencsik, Karcz-Lukács, Molnár M., Novák. Edző: Veres Dávid.

Beszterce KK – MEAFC Szürke Farkasok 37-115 (11-22, 4+6-23+6, 10-24, 6-40)

Salgótarján: Harrach B. (9), Harrach M. (9), Csata (4), Győre (4), Mikuska (3), Takács (3), Nagy (2), Kelemen (1), Makán (1), Szvoren (1). Edző: Tóth István.

MEAFC: Váradi (26), Burony (22), Csíky (18), Tisza (12), Szojka (10), Horváth (9), Simon (8), Orosz (7), Bálint (1), Juhász (1), Szilva (1), Komár. Edző: Cserhalmi Ede, Szojka Gábor.

Cserhalmi Ede, vezetőedző Szojka Gábor, segédedző: Az U11-es csapat első mérkőzésén kicsit megilletődve kezdtük a játékot.  Az első negyedben még akadozott a folytonos kosárlabda. A második negyedre megtaláltuk a ritmust és a jobb védekezésnek köszönhetően nem kaptunk pontot ellenben 43-at sikerült szerezni. A harmadik negyedet 3 ponttal el is veszítettük, de a negyedik negyedben sikerült még nagyobb különbséget kiharcolni. Lényeges dolog, hogy minden játékos szerzett pontot. A statisztika alapján a csapat 16 gólpasszt adott, ami felnőtt játékosoknál is kiemelkedő teljesítmény. A második mérkőzésen minden negyedet sikerült megnyerni. Ezen a mérkőzésen is 15 gólpasszt adtak a játékosok és 2 eladott labda mellé 27 labdát szereztek, ami segített a nagyarányú győzelem eléréséhez. Még van mit tanulnunk a kosárlabda tantárgyból. Elsősorban a védekezésben a helyezkedésben. Örömteli tapasztalat, hogy kevés alapvető hibát vétettünk. Köszönjük a statisztika készítők munkáját. Gratulálunk a csapatnak. Maradtunk az „A” csoportban.