Megérdemelt pécsi továbbjutás!

A MEAFC a Nagykőrössel játszhat majd a 7. helyért.

Szögi és Máté sérülés, Orosz és Orliczki B. pedig betegség miatt volt kénytelen kihagyni a találkozót.

Villámrajtot vett a fiatal hazai gárda, és pillanatok alatt állva hagyták a vendégeket (9-2). A folytatásban sem lassított a Pécs, remek betörésekkel majd kiosztásokkal alaposan megszórták magukat. A MEAFC a negyed derekán éledezett, így közel 50 ponttal, de sima hazai előnnyel zárult az első negyed (28-21).

A miskolci védekezés a folytatásban sem akart összeállni, így a mozgékony pécsiek továbbra is könnyen utat találtak a gyűrűhöz. Mivel támadásban Lippai és Takács szállították pontokat, a félidőben még nem dőlt el a mérkőzés (56-47).

A fordulást követően igyekezett ugyan zárkózni a miskolci csapat, ám döntő fogást nem talált a remekül játszó hazaiakon. Egységesebb produkciójuknak köszönhetően a pécsiek tovább növelték előnyüket (75-64).

A záró szakaszban állandósult a húsz pontos különbség, amit a pályára lépő hazaiak végig tartottak. A bajnokság utolsó előtti szakaszában így a Pécs kettős győzelemmel jutott tovább és küzdhet az 5. helyért. A MEAFC pedig a Nagykőrös csapatával mérkőzik a 7, pozíció megszerzéséért (104-83).

A MEAFC-Nagykőrös párharc 1. mérkőzése pénteken 17:30-kor kezdődik Miskolcon.

PVSK-Kronosz Kiadó – MEAFC 104-83 (28-21, 28-26, 19-17, 29-19)

NB I/B Piros csoport 5-8. helyért. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok.

Vezette: Maár Gábor, Reisz Péter, Nyilas István.

Pécs: Krnjajski (19/3), Berkics (16/6), Demeter (15), Popgyákunik (15/9), Kővágó-Laska (4). Csere: Riskó (14), Benke (10/3), Mándity (4), Bíró (3), Popadoc (2), Dragasevic (2), Fülöp. Edző: Juhász Olivér.

MEAFC: Takács (17/9), Drahos (7/3), Cole-Brinson (19/6), Homoki (6), Béres. Csere: Lippai (23), Szepesi (6), Kopasz (2), Timkó (2), Orliczki M. (1), Szőke. Edző: Walke Károly.

Walke Károly, vezetőedző: Ezen a mérkőzésen ellenfelünk mindenben fölénk kerekedett. Játszottuk a játékunkat, igyekeztünk, de már közel sem olyan hatékonysággal, mint korábban. Ezt az eredmény is tükrözi. Gratulálok a Pécsnek a továbbjutáshoz.