LEÁNY EGYETEMI KELET – 2019/2020

Szegedi RSC – Miskolci Egyetem 53-63 (11-18, 11-20, 16-7, 15-18)

Szeged: Boros (18/9), Kajtár (8), Kornmann (6), Váradi (6), Molnár. Csere: Burján (9/3), Kőházi (4), Fodor (2), Győri, Liska, Vizes. Edző: Földi Alexandra.

Miskolc: Arad (19), Bányai (9/6), Takács (9/3), Sikora (6), Kecskés (5/3). Csere: Balázs (9), Bándi (4), Móri (2), Jámbor, Papp, Sabbadin. Edző: Lippai Szabolcs.

Az egyik legfontosabb idegenbeli meccsét, nagy agresszivitással, motivációval, és pontossággal kezdte a Miskolci Egyetem csapata (11-18). A második negyedben sem lassult a tempó így a félidőben magabiztos előnyre tettek szert a lányok (22-38). A vendéglátó Szeged nem akarta könnyen adni a győzelmet és a harmadik negyedet megnyerve szorosabbá tették a találkozót (38-45), de az Arad Zsófi (19 pont, 15 lepattanó, 6 szerzett, 4 blokk) vezette Miskolc az utolsó percig küzdve 10 pontos győzelemnek örülhetett!

Lippai Szabolcs edző: Gratulálok a csapatnak, a mérkőzést végig uralva, hatalmasat küzdve nyertük meg. További sok sikert a Szeged csapatának!