Kosárlabda szakosztály,  Kosárlabda U11

Negyedik helyen zárt a Borsod megyei kosárlabda válogatott!

Gadus Bogdán (MEAFC Cápakölykök) az U-11-es torna ALL-STAR csapatába is bekerült!

Szolnokon került megrendezésre az V. Megyei U-11-es kosárlabda válogatottak tornája, melyen 6 megye legjobbjai mérték össze tudásukat.

A borsodi legények mérhetetlen izgalommal és bizonyítási vágytól fűtve várták a hétvégét, vagyis a Bács-Kiskun megyei válogatott elleni nyitányt. Ellentétben a gyors, eredményes és összeszokott játékot produkáló ellenfelünkkel, nálunk hamar megmutatkozott, hogy saját csapatukban a mieink mindannyian leginkább befejező játékosok, így – a kevesebb előkészítésnek is köszönhetően – szomorú végeredménnyel zárult a nap első mérkőzése  (75-28).

A második meccsen – hibáinkból tanulva – a szünetben megbeszélt dolgokat már a pályán is sikerült megvalósítani. A védekezés és a támadás is összeállt, egy pici szerencse is volt esetenként, így Fejér megye válogatottját legyőzve a 3. helyért játszhattunk (65-44).

A bronzmeccsen a házigazda Jász-Nagykun-Szolnok várt ránk. A helyi szülők fergeteges bíztatása közepette végig fej-fej mellett haladva, mindkét csapat hatalmasat küzdve végül egállal ért a rendes játékidő végére (48–48), így következett a hosszabbítás. A hazaiak a ráadásban az utolsó percben meg tudtak lépni, így a borsodi fiúk a negyedik helyen zárták a remek hangulatú tornát (62-57).

Az eredményhirdetésen a 4. helyért kapott oklevélnél és díjnál is fontosabb volt, hogy Balogh László, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Kosárlabda Szövetség Elnöke külön kiemelte a borsodiak küzdeni tudását, játékszeretetét, sportszerűségét vagyis azokat az alapvető tényezőket, amelyekről a kosárlabdának és minden más sportnak szólnia kell! Gratulálunk, Gyerekek!

Különdíj is érkezett Borsodba, hiszen a torna ALL Star csapatába egy MEAFC játékos, Gadus Bogdán is bekerült!