Kosárlabda szakosztály,  Megyei

Tiszaújvárosi győzelmével a tabella első helyére ugrott megyei kosárlabdacsapatunk!

PHOENIX KK Tiszaújváros – MEAFC  92-98
(24-17; 26-25; 16-30; 26-26)

v: Domán, Jobbágy

PHOENIX KK

Szabó 13/9, Kovács 24/6, Fejes P. 22, Szendrey 8/6, Nagy R. 17/6.
cs: Markó 6/3, Deli 2, Szeiberling -, Fejes R. -.

MEAFC

Nádasi 36/12, Tamás 14, Baptiszta 28, Kiss 7, Sörlei 8/3.
cs: Szabó Cs. 3, Szabó I. 2.

Kedden Tiszaújvárosban lépett pályára kosárlabdacsapatunk a megyei bajnokság utolsó alapszakaszbeli mérkőzésén. Nem ígérkezett könnyűnek a találkozó, az NBI-es utánpótlás-játékosokkal felálló hazaiakat rajtunk kívül még nem sikerült másnak legyőznie. Tovább nehezítette a helyzetünket, hogy sérülések és elfoglaltság miatt mindösszesen 7 játékossal vágtunk neki a mérkőzésnek. A jelenlevőket minden dicséret megilleti, hiszen óriási elszántsággal és szívvel küzdötték végig a 40 percet.
Kicsit megilletődötten kezdtük a találkozót, könnyű helyzeteket engedtünk az ellenfélnek, akik nagy pontossággal értékesítették azokat. A második negyedre sikerült megtalálni a helyzeteinket támadásban, de a védekezésünk továbbra sem állt össze kellőképpen, így 8 pontos hátránnyal zártuk az első félidőt.

A szünetben összeszedtük magunkat és egy 14-4-es meneteléssel a 25. percben átvettük a vezetést, majd a negyed végéig tovább növeltük előnyünket (66-72). A záró játékrészben óriási harc volt a pályán, sokszor a szó szoros értelmében, de ez sem zökkentett ki minket a második félidei lendületünkből és a végjátékban is higgadtan játszva, magabiztosan nyertük meg a találkozót.

Ezzel a győzelemmel megelőztük a tabellán a tiszaújvárosi gárdát és első helyről készülünk a bajnokság döntőjére, ami 2013. június 9-én kerül megrendezésre Miskolcon az Egyetemi Körcsarnokban.

Következik: 2013.06.09. Megyei Bajnokság Döntő (Egyetemi Körcsarnok)