61 lepattanót és 29 gólpasszt szorgoskodott össze a miskolci csapatmunka.

NKE SE – Miskolci Egyetem 39-112 (9-31, 9-34, 8-23, 13-24)

Egyetemi Bajnokság, Budapest, Ludovika Aréna, 20 néző.

Vezette: Nagy Viktor, Gyurka Tamás.

NKE: Marton, Polgári (13/9), Tasnádi (3), Obermann (5), Kalo (4). Csere: Mészáros (10), Forgács (4), Laczó. Edző: Szekeres Dávid.

MEAFC: Tóth (11), Szanyi (21/9), Gonda (5/3), Kopasz (13/9), Lippai (30). Csere: Orliczki B. (23), Hartman (9/3), Orliczki Már. Edző: Drahos Gábor.

A tabellán elfoglalt pozícióknak megfelelő végeredmény született a találkozón, így a miskolciak percek alatt eldöntötték a mérkőzést. Szanyi egy félidő alatt dobott 21 pontjával, valamint a 23 pontja mellé 22 lepattanót begyűjtő Orliczki B. és a 30 egységig jutó Lippai fajsúlyos palánk alatti játékával nem tudott mit kezdeni a szimpatikusan küzdő házigazda. A második félidőre kicsit leült ugyan a játék, ám a nagyobb arányú vendég győzelmet nem vehette el senki sem a címvédő borsodiaktól (39-112).

Folytatás hétfőn a Körcsarnokban, a TF elleni rangadón!

Drahos Gábor, vezetőedző: Jó érzés volt visszatérni a Ludovika Arénába, hiszen itt lettünk májusban bajnokok. A mérkőzésen helyenként majdnem olyan bíztatóan muzsikáltunk, mint idefelé a buszban a Retro Rádió. Az is kiderült, hogy Szanyi Robi dobóteljesítményére kiváló hatással van a Hungry Eyes c. sláger, ami a jövőre nézve akár még fontos is lehet. Gratulálok a fiúknak a győzelemhez.