2013.04.03. MEAFC – Mezőcsát DSE férfi megyei kosárlabda mérkőzés

Megyei Bajnokság alapszakasz, 14. forduló
v.: Vaszi, Sztrakovics

MEAFC: Kiss 20, Szalagyi 10, Péri 24, Veres 11, Debreczeni 16. cs: Tamás 12, Nádasi 10/6,  Baptiszta 8, Sörlei 6/3.

Mezőcsát DSE: Szopkó 5/3, Siska 3/3, Kozsnyánszky Gy. 6/3, Joó 9/3, Tóth I. 12 cs: Lőrincz 2, Fejes 2, Kozsnyánszkiy G -.

A megyei bajnokság 8. helyezettje látogatott hozzánk. Januárban a mezőcsáti találkozót 102-59-re nyertük, így kiélezett küzdelemre nem lehetett számítani a ezen a mérkőzésen sem. Az első negyedet magabiztos játékkal kezdtük, a negyed végére sikerült 18 pontos előnyre szert tennünk. A második játékrész elején visszafogott volt a támadójátékunk, de félidőre így is növeltük a különbséget (52-26).

Szünet után megmutatkozott a két csapat közötti fizikális különbség, előnyünket pedig folyamatosan tudtuk növelni egészen a mérkőzés végéig. Ezzel a kötelező győzelemmel megőriztük 2. helyünket a tabellán.

Következő mérkőzés: 2013. április 9. Sláger Kazincbarcika KSE – MEAFC