Egyetemi Sport

Mindent vitt a Miskolci Egyetem az Egyetemek Kupáján

A Miskolci Egyetem csapata nyerte az Egyetemek Kupája – A Mesterhármas III. állomását, ezzel megnyerve az egész sorozatot, elhódítva az Egyetemek Kupája bajnokának járó serleget.

A befejező állomás előtt a végső győzelemre az egyaránt egy-egy tornagyőzelemmel büszkélkedő Miskolci Egyetem és Óbudai Egyetem csapatainak volt esélye. A két csapat stílusosan a döntőben találkozott egymással, ahol a Miskolci Egyetem csapata esélyt sem hagyott a riválisának, ugyanis 38 mp elteltével már 1:0-ra vezettet Boros L. bombájának köszönhetően.

3 perc 48 mp elteltével Orosz és Huszti szenzációs góljával  már 3:0 volt az eredmény. A félidőben 4:1-es vezetésnél fordultak  a csapatok.

A második félidőben megnyugtató játékkal 4:2, ezt követően  5:2 majd egy páros kiállítás után 6:2-es eredménnyel zártak.