Kosárlabda szakosztály,  Kosárlabda U11

Legkisebb Farkasaink is megszerezték első győzelmüket!

Kenguru csapataink közül ezen a hétvégén csak a Szürke Farkasok léptek pályára. Nem sokon múlt, hogy U-11-eseink is – hasonlóan Gyerek együttesünk múlt heti debütálásához – dupla győzelemmel mutatkozzanak be az Egyetemi Körcsarnok (mini)palánkjainak.

TISZAÚJVÁROSI PHOENIX KK – MEAFC SZÜRKE FARKASOK  43 – 70 (17-17, 10-22, 12-9, 4-22)

Tiszaújváros: Hajdú (23), Pásztor (5), Nagy (4), Fedor (3), Czimer (2), Szabó (1), Dargai (1), Katona (1),  Ördögh (1), Csordás (1), Balogh (1), Tirpák.  Edző Fejes Anita.

MEAFC: Vass (19), Csomós (9), Atia Wael (7), Lengyel (6), Purgel (5), Steininger (4), Tardi (3), Kecskés (3), Ács (2), Magyar (2), Hartman (1). Gadus. Edzők: Cserhalmi Ede, Lugosi Zsuzsanna.

MEAFC SZÜRKE FARKASOK  – SZERENCS VSE  47–52  (6-14, 17-10, 11-14, 13-14)

MEAFC: Vass (17), Gadus (12), Lengyel (7), Magyar (4), Csomós (3), Atia Wael (2), Ács (1), Hartman (1), Purgel (1), Kecskés (1), Steininger, Tardi.Edzők: Cserhalmi Ede   Lugosi Zsuzsanna

Szerencs VSI: Czagány (20), Nagy (19), Pankotai (7), Krusóczki (4), Hegedűs (1), Cseresznye (1), Mezősi, Pájer A., Pájer V., Matolcsi, Sándor. Edző: Nagy Lajos

Cserhalmi Ede-Lugosi Zsuzsanna edzőpárosElső mérkőzésünkön lassan vettük fel a ritmust. Lényeges azonban, hogy így is kevesebbet hibáztunk, mint az ellenfél és hogy sok játékosunk is szerzett pontot. Utóbbi nagyon fontos lépés lehet a jó csapategység kialakulásához. A második mérkőzésen szintén „álmosan” kezdtünk és egészen a harmadik negyedik hátrányban játszottunk. Ekkor sikerült egy ponttal átvenni a vezetést, de a későbbi kritikus helyzetekben hibáztunk így 5 pontos vereséget szenvedtünk úgy, hogy míg a félidei büntetőknél 12/7-et bedobtunk, a meccs során megítélt 11 lehetőségből csupán kettőt értékesítettünk. Bíztató, hogy a játékosok küzdeni akarása kicsit már hasonlít a Farkasokéhoz, ami pozitív tényező!