Kosárlabda NB2,  Kosárlabda szakosztály

Magabiztos revans a Békéscsaba ellen!

Fölényes győzelemmel vágott vissza a délelőtti MEAFC II legyőzéséért délután a MEAFC.

Az első negyedben ott folytatták a derék csabaiak, ahol a pár órával korábbi, másik csapatunk elleni bajnokin abbahagyták. Kézsérülést szenvedő irányítójuk hiánya ellenére sem tudtak hibázni mezőnyből, így a harmadik perc elejéig minimálisan ugyan, de vezettek a vasárnapi ebéd utáni hangulatban induló mérkőzésen (9-10). Pár sikeres és gyors hazai támadás azonban már ekkor jelezte, hogy hamarosan helyre billen majd a papírforma sugallta rend. A negyed végén remekül koncentrált a hazai mezőnysor és Nádasi három remekbe szabott les gyanús ziccerével megugrott a MEAFC (36-21).Alakuló védekezés mellett a nagyszünetig továbbra is formás támadásokkal operált a végül 10 gólpasszal záró Drahosvezette miskolci csapat (54-33). A sűrűn forgatott hazaiak védekezése egyre jobban összeállt, a harmadik negyedben csupán 10 pontot engedélyezett ellenfelének a Miskolc. Támadásban mindenki gyakorta találkozott a labdával, Kisstriplái és Radányi kosarai után pedig több mint megnyugtató számokat mutatott az eredményjelző (79-43). Az utolsó negyedben Szojka és Fazekas is megcsillogtatták egy nappal korábban, a hadházi centerek ellen többször is alkalmazott mozdulataikat, így öt perccel a vége előtt, egy 14:0-ás szakasszal közel félszázra nőtt a különbség a két csapat között (94-45). Az utolsó két percben három sikeres hazai tripla tette fel az i-re a pontot. Elsőként az idei eddigi legjobb teljesítményét nyújtó Szabó Attila küldte a helyére a labdát, amely egyúttal a csapat 100. pontját is jelentette. A következő támadásban Kiss, majd rögtön utána Nádasi is beköszönt távolról, majd Radányikicsit közelebbről beejtett kosara zárta a miskolci pontzuhatagot (110-62). Folytatás pénteken a Cegléd otthonában.

MEAFC – Békéscsabai KK 110-62 (36-21, 18-12, 25-10, 31-19)
NB II, Keleti csoport, 14. forduló. Vezette: Lengyel, Dr. Mészáros.

MEAFC: Drahos (12/3), Szepesi (6), Tóth G. (7/3), Szojka (14), Radányi (12). Csere: Nádasi (13/3), Kiss (12/9), Szabó (11/9), Takács (9), Fazekas (8), Tóth T. (4), Kovács (2). Edző: Bene Szilárd.
Békéscsaba: Gura (7), Frey, Botos (21/6), Kotroczó (12), Czifrák (18/15). Csere: Bencsik (2), Fodor (2). Edző: Tóth Tamás.

Bene Szilárd, vezetőedzőAhogy vártuk, hamar eldőlt a mérkőzés, nem voltunk egy súlycsoportban. További sikeres szereplést kívánunk ellenfelünknek, mi pedig készülünk a Cegléd ellen.