Kosárlabda NB2,  Kosárlabda szakosztály

Éjszakába nyúló értékes győzelem

Egy jó negyed elég volt a győzelemhez az extra dobásaival ismét feltámadó ceglédiek ellen.

Nehezen indultak be a csapatok a fél kilenckor kezdődő mérkőzésen. A kosarak felváltva és meglehetősen döcögősen érkeztek, így az első tíz perc minimális vendég előnnyel zárult (16-17). A folytatásban aztán megmutatta igazi formáját a MEAFC. Remek védekezésekből leindították a hazaiakat, majd Drahos dobott három triplát zsinórban, amivel a szünetre nyerőnek tűnő, 21 pontos különbséggel érkeztek a kék mezes egyetemisták (29-50).

A második félidőben pár percig még folytatódott a lendület, volt már 25 pont is a két csapat közt, de a negyed végére közelebb lopózott a Cegléd (51-68). Több buta hibát kihasználva a hazaiak Rezák vezetésével mindent egy lapra feltéve elkezdtek eredményesen rohamozni. Tripláikkal tízen belülre kerültek, de Fazekas és Drahos résen voltak, így a miskolciak újabb értékes győzelemmel továbbra is vezetik a csoportot (74-82).

Cegléd – MEAFC 74-82 (16-17, 13-33, 22-18, 23-14)
Vezette: Vida, Nepp, Polonkai.

Cegléd: Molnár (7), Rácz Zs. (4/3), Rezák (28//12), Szollár (12), Kalmár (3). Csere: Rácz G. (9/3), Gedei (8/6), Lázár (3/3), Takács.
MEAFC: Kiss (8), Drahos (23/9), Szepesi (8/3), Szojka (14), Fazekas (17). Csere: Tóth T. (5/3), Nádasi (3), Radányi (2), Takács (2). Edző: Bene Szilárd.

Bene Szilárd, vezetőedzőIsmét fontos győzelmet arattunk, ugyanis ellenfelünk valószínűleg jön velünk a rájátszásba. A második negyedben extrát produkáltunk támadásban és védekezésben egyaránt, ezzel nagy előnyre tettünk szert. Erre szükség is volt, hiszen a második félidőben a hazaiak elkapták a fonalat.