Kosárlabda NB2,  Kosárlabda szakosztály

Új szezoncsúcsot hozott a kettős győzelem!

A MEAFC 157 dobott ponttal zárta az alapszakaszt.

Teher nélkül érkezhetett vasárnap délelőtt Miskolcra a sereghajtó. A gyors egymásutánban lejátszandó két mérkőzés előzetes papírformája finoman szólva sem ígért sok jót az eddig győzelem nélkül a tabella legalján álló Mezőberénynek. A második számú MEAFC inkább a támadással törődött, így a vendégek alaposan meglepték és megszórták Sörleiéket. Mivel azonban támadásban többen is kiemelkedőt nyújtottak, így a MEAFC II megérdemelt győzelemmel búcsúzott közönségétől és az idei bajnokságtól is.

A délutáni mérkőzésen pillanatok alatt kiderült, hogy nincs egy súlycsoportban a második és a tizenegyedik helyezett gárda. Szepesi, Kiss, Kovács és Radányi is egyre csak szórták a kosarakat, míg Drahos leginkább az előkészítésben jeleskedett. A negyed végére Vujadinovic két látványos triplája– az egyiket horoggal palánkról, a másikat majd 10 méterről dobta – kozmetikázta tíz pont fölé a vendégek pontszámát (33-12).

A folytatásban továbbra sem állt le a pontgyártás. Kiss Balázs szerzett labdáiból – összesen 11-ig jutott – szinte mindenkinek jutott egy gyűrűbe hulló „szelet”, így már a nagyszünetre tetemes előnyt szerzett a MEAFC (70-21).

A harmadik negyedben a frissen igazolt Hamza József is megmutatta mi az ő legfőbb fegyvere. Öt sikeres triplájával jelezte, hogy igen rövid idő alatt megszokta a Körcsarnok berendezését. A csapat sebességét nézve sejteni lehetett, hogy a 100. pont sem várat magára sokáig. Nos, a remekül játszó Kovács a 27. percben pörgetett be egy „tálca süteményt” a gyűrűbe, majd mivel a hátralévő három és fél percben sem lazsálták el a miskolciak, így a harmadik etapot 51 dobott ponttal zárták (121-35).

A végjátékra csupán egy kérdés maradt: sikerül e megdönteni az eddigi pontcsúcsot? A válasz igen, hiszen a Gyula elleni hazai 145 pontot jócskán túlszárnyalva végül 157-nél állt meg a MEAFC. A reálisan értékelt és helyén kezelt 106 pontos győzelem egyúttal a bajnokság alapszakaszának zárását is jelentette a miskolci kosarasoknak, akik a második, tehát továbbjutó helyről várhatják a középszakaszbeli folytatást.

MEAFC II  Mezőberényi KK 107-86 (32-17, 21-20, 28-26, 26-23)

NB II-es mérkőzés, 20. forduló. Miskolc. Vezette: dr. Mészáros, Vaszi.

MEAFC II: Hegedűs N. (5), Sörlei A. (5/3), Horváth (25/6), Fejes (10/3), Baptiszta (25). Csere: Szőke (19), Sneider (10), Szalagyi (8).

Mezőberény: Tóth (20/6), Drenyovszki (21/9), Komlódi (8), Vujadinovics (14/12), Ilyés (21/3). Csere: Magyar (2), Palotás, Földi. Edző: Kis Sándor.

Sneider Zoltán: A szezon utolsó meccsén felszabadultan játszhattunk. Sajnos az év egésze nem úgy sikerült, ahogy terveztük, melynek okai összetettek. Ezúton szeretném megköszönni az Elnökség támogatását a versenyeztetésünkhöz. A továbbiakban szurkolunk másik csapatunk feljutásáért.

MEAFC – Mezőberényi KK 157-51 (33-12, 37-9, 51-14, 36-16)

NB II-es mérkőzés, 20. forduló. Miskolc. Vezette: Lengyel, Lónáth.

MEAFC: Kiss (24/3), Drahos (8/6), Szepesi (30/3), Kovács (25), Radányi (16). Csere: Hamza (30/24), Tóth T. (12), Takács (12). Edző: Bene Szilárd.

Mezőberény: Tóth (7), Drenyovszki (3), Komlódi (6), Vujadinovic (20/9), Földi (6). Csere: Ilyés (5), Győri (4), Palotás, Magyar. Edző: Kis Sándor.

Bene Szilárd, vezetőedző: Hoztuk a kötelezőt, ezzel az alapszakasz lezárult. Következik hat kőkemény mérkőzés, ahol már nem lehet mellébeszélni, a pályán kell megmutatnunk, hogy mennyire vagyunk jók.