Kosárlabda NB2,  Kosárlabda szakosztály

Bronzérmes a MEAFC!

A frissebb csapat győzött a négyes döntő utolsó mérkőzésén.

Az első negyedben még kiegyenlített küzdelem folyt a pályán (21-21), a második részben azonban pár hazai hibát zsákolással büntető debreceniek elléptek tíz ponttal (38-48).

A harmadik negyed felénél egy jó rész szériát követően ugyan még kiegyenlített a hazai csapat (57-57), onnantól viszont már nem volt visszaút (54-69).

A vendég fiatalok teljesen felőrölték az egyre fáradtabban működő testeket, így a végén magabiztos győzelemmel szerezték meg a torna ezüstérmét. A MEAFC gárdája a Szigetszentmiklóst megelőzve a harmadik helyen zárta a bajnokágot.

MEAFC-DKA-DEAC 71-95 (21-21, 17-27, 16-21, 12-21)

NB II-es bajnoki döntő a feljutásért. Miskolc, Körcsarnok.

Vezette: Gál, Dernei, Gyurka.

MEAFC: Kiss (6), Drahos (5), Tóth G. (10/6), Szojka (5), Fazekas (19). Csere: Szepesi (10), Takács (6/3), Hamza (5/3), Tóth T. (5). Edző: Bene Szilárd.

Debrecen: Nagy Be. (14/6), Nagy Bo. (23/6), Szarka (6), Szendrei (2), Andrássy (19). Csere: Kiss (14), Szűcs (6), Gál (4), Lippai (4), Tóth P. (3/3), Tóth L., Opre. Edző: dr. Nagy Ágoston.

Bene Szilárd, vezetőedző: Hosszú volt a hétvége, 24 óra alatt játszottunk két kiélezett mérkőzést, amiben fizikálisan elfáradtunk. A tegnapi vereség mentálisan rányomta bélyegét a csapatra, bármennyire is akartunk, nem tudtunk fejben felpörögni. Bár mindannyian csalódottak vagyunk, mégis gratulálok a játékosaimnak az elért eredményhez, valamint köszönöm mindenkinek az egész éves közös munkát.