Kosárlabda szakosztály,  MEFOB Kosárlabda

Hosszabbításos dráma – miskolci hősköltemény

Szenzációs hangulatú találkozón a hősiesen küzdő vendéglátó miskolci gárda hosszabbítás után legyőzte az esélyes TFSE csapatát.TFSE – Miskolc 64-65    (11-13, 18-9, 13-17, 13-16, 9-10)Miskolc, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, négyes döntő, férfiak. V.: Tőzsér, Csabai-Kaskötő, Horváth Cs. TFSE: Sinkovits, PETRUCSIK 14/6, Boinitzer 9, MOHAY 19/3, Debreceni 1. Cs.: Tóth D. 2, Mácsai 10, Kerkai 5/3, Jókai, SZOLLÁR 4, Karagity.Miskolc: TAKÁCS D. 19/3, SZEPESI 12/6, KOPASZ 12/6, GALLÓ 8, LIPPAI 12. Cs.: Orosz B. 2, Orliczki. Közel másfél perc elteltével Takács Dániel triplájával a hazaiak szereztek vezetést. Mohay Pétrer válaszolt, majd kihagyott büntetője után gyors ellencsapás végén Kopasz zsákolt hatalmasat, 7-2-nél pedig időt is kért a TF, amelynek szakvezetője, Juhász Tamás egy NB II-es bajnkon történt kiállítását követő eltiltását töltötte, így névleg női csapat szakvezetője, Boros Zoltán meccselt. A hazai lendület megtört, de a TF-nél nem oldódott a görcs. 9-2 után Tóth Dávid igen hosszú TF-kosárcsendnek vetett véget, majd Mohay Péter tripláját követően Drahos Gábor, a hazai szakvezető kért időt. Játékra jelentkezett az előző évad alapszakaszának pontkirálya, a deréksérüléssel bajlódó Orosz Bence. A TF gyorsan elkezdte forgatni csapatát, a padról többnyire NB I B-s együttesek korábbi vagy jelenlegi meghatározó játékosai érkeztek. A szakasz végén büntetőkkel mégis a hazaiak vezettek. A második negyed elején gyorsan fordított a TF, majd Galló Márk támadó lepattanó után a vezetést is visszaszerezte a hazaiaknak. Letámadással fárasztotta a TF a rövidebb kispaddal rendelkező vendéglátókat, de mivel görcsösen, sok hibával, rosszul dobva játszottak, még a második negyed közepén is hátrányban voltak az ekkor Lippai Szabolcs vezette vendéglátókkal szemben. A 16. perc végén Boinizter Dávid révén fordítottak a fővárosiak. A félidő hajrájában váltva vezettek a csapatok, remek volt a hangulat a Generali Arénában. Galló sorra szedte a támadó pattanókat a TF fizikailag remekül felkészült magas emberei mellett. A félidő hajrájában kezdett “beérni” a TF fárasztásos taktikája, a hazaiak többször kényszerültek kiszorított helyzetekből dobni,  eladtak pár labdát, a TF Petrucsik vezérletével , s a játékrészt 8-0-lal s 7 pontos vezetéssel zárta a félidőt. A második 20 perc Debreceni Dániel sportszerűtlen ihbájával indult, de Kopasz kihagyta a büntetőket. A hazai játékmesteren, Takécson folyamatosan váltotta a védőket a TF, mégis közel másfél perc elteltével ő dobta az első kosarat szünet után, majd gyors kontra végén Szepesi Szabolcsot hozta ügyesen kihagyhatatlan helyzetbe. Bő 2 perc elteltével Boinitzer szerezte a TF első szünet utáni kosarát, de Lippai ügyes center kosarával tapadt a Miskolc a TF-re. Sőt, Takács duplájával, majd szerzett labda utáni óriási Kopasz-zsákkal egy 6-0-lal fordított a vendéglátó. Fővárosi időkérés után Kerkai Ákos dobott fordítást jelentő triplát a TF részéről, de a negyed közepén érkezett a demoralizáló válasz vagy 8 és fél méterről Szepesitől. Nem esett sok kosár, de a küzdés mellett adtak a látványra a fiúk, Mácsai “húzása” újra vendég vezetést eredményezett. Jött egy újabb hullámvölgy hazai rlszről eladott labdákkal, s Mácsai vezérletével 5 ponttal ellépett a TF, amikor Szepesi újabb triplát dobott, ismét reményt adva a határtalan elszántsággal küzdő hazaiaknak. A befejező szakasz előtt 3 ponttal vezetett a fővárosi gárda. Mohay duplájára Kopasz felelt hármassal a 4. negyed elején. Tartotta szűk előnyét a TF, de Galló és Lippai révén tapadt a borsodi gárda ellenfelére. 48-46-os TF vezetésnél “befagyott a tábla a forró hangulatú meccsen, majd Boinitzer találatával jutott el a 37. perc végén 50-ig a TF. Takács kígyózott át a TF védelmén, Lippai pedig 2 és fél perccel a vége előtt egyenlített, abszolút fifty-fifty, azaz 50-50 volt az állás. Mohay pöcijével, majd Szollár bravúros lefordulás utáni találatával másfél perccel a vége előtt 4 ponttal vezetett a TF. Galló  támadó pattanó után 15 másodperccel a vége előtt megfelezte a miskolci hátrányt. Petrucsik egy büntetőt dobott be, de 10 másodperccel a vége előtt Takács elhajított labdája beesett, ráadásul szabálytalankodtak is ellene. A büntetőt is beemelte – egál. Nem születettkosár – hosszabbítás. A ráadás szédületes hangulatban kezdődött, amit csak fokozott Kopasz triplája. Petrucsik betörésből 1 pontra faragta a fővárosi hátrányt. Miközben a TF játékosai ziccereket hagytak ki, Takács 4 büntetőből hármat értékesítve 4 pontos előnyhöz juttatta a hazaiakat. Mohay 2+1-es akciója fokozta az izgalmakat.Boinitzer büntetőivel először vezetett a ráadásban a TF, majd Petrucsik talált be a támadóidő lejártát jelző dudaszó pillanatában talált be. Szepesi ravasz bedobás figurából talált be, majd Mácsai kihagyott büntetői után 9-cel a ráadás vége előtt Takács dobhatott büntetőket. Nem remegett meg a keze, a TF pedig már nem tudott felelni, nagy meglepetésre a MEAFC legyőzte a TF csapatát.

Boros Zoltán (TFSE): Egyszer a rendes játékidőben, egyszer a hosszabbításban nyerhettük volna meg a meccset – nem tudtunk élni vele.

Drahos Gábor (MEAFC): Ahol fát vágnak, ott hullik a forgács is. Ahogy a torna beharangozójában olvashattuk, a miskolci csapat igazolta, határtalan küzdeni tudásáról  és egységéről híres. Ez most – némi szerencsével persze egy nagyon szép győzelemmel párosult, nagyon büszke vagyok a fiúkra.