Kenguru Kupa, Alapszakasz 1. forduló, 2. régió

DVTK – ÉLKSK ÓB  MEAFC Kossuth 11 – 69  (2-19, 0+3-20+4, 4-11, 2-15)

DVTK – ÉLKSK ÓB: Soltész (3), Demjén (2), Németh (2), Somodi (2), Bató (1), Márton (1), Bari, Bárdos, Berki, Heindrich, Farkas, Rákosi. Edzô: Jacsó Tünde.

MEAFC: Miskolci (14), Simon. (14), Dudás (13), Kiss (12), Holló (4), Kovács (4) Rozmán (4), Sándor (3), Hegyi (1), Bián, Kósa, Sziklai. Edző: Szollár Gergő.

DVTK – ÉLKSK Ózd – MEAFC Kossuth 25 – 48  (8-14, 2+3-6+3, 10-3, 2-22)

ÓzdVarga (8), Farkas (6), Kozma (3), Schulcz (3), Varga-Seres (2), Benda (1), Erdélyi (1), Kovács (1), Jónás, Kurucz, Tóth, Varga-Seres. Edző: Száva Csaba.

MEAFC: Kiss (20), Holló (9), Kovács (6), Dudás (4), Miskolci (4), Simon (2), Vágó (2) Kósa (1), Hegyi, Kozák, Rozmán, Sziklai.  Edző: Szollár Gergő.

Szollár GergőAz idei év kenguru bajnokságának első fordulójában Dávid bácsi egyéb kötelezettségei miatt nem tudott részt venni, emiatt velem utazott a csapat Ózdra.

Az első mérkőzésen repülőrajttal indultunk. A félidő végére majdnem 40 pontot pakoltak közé a srácok (39-2). A büntetőkkel sok munka lesz még, de a technikai végrehajtás jó irányba halad, az eredményesség majd idővel jön. A második félidőben külön feladatot adtam a csapatnak, ami látszólag kissé összezavarta a fiúkat, ám egy ilyen mérkőzésen sokkal fontosabb, hogy gyakoroljuk a feladatmegoldást, mintsem, hogy földbe döngöljük ellenfelünket.

Egy ebéd és nagyobb pihenő után, a második mérkőzésen a másik győztes ellen komolyabb ellenállásba ütköztünk, de felvettük a kesztyűt. Három negyeden keresztül fej-fej mellett haladtunk, ám a mérkőzés végére bennünk maradt több szufla. A negyedik negyedben kisebb csereberével állva tudtuk hagyni az ózdi lányokat, így magabiztos győzelmet ünnepelhettünk.

Le a kalappal a csapat és Dávid bácsi előtt is. Az első pillanattól kezdve okosan, fegyelmezetten játszottak a srácok. Öröm volt velük meccselni, csak így tovább!