Okosan játszottunk és küzdöttünk a győzelemért

Gyermek Kupa, Alsóház – 3. forduló, 2. régió, “A” csoport

MEAFC Szürke Farkasok – Salgótarjáni KI 75-53 (17-12, 11+3-12+4, 32-18, 12-7)

MEAFC: Oleár (29), Lengyel (13), Gönczöl (10), Csíky (8), Horváth (8), Juhász (2), Sulkovszki (2), Tóth (2), Váradi (1), Dócs, Gyarmati, Schmiedecke. Edző: Cserhalmi Ede

Salgótarján: Fekete (12), Szabó (12), Rozgonyi (11), Cserényi Martin (6), Oravecz (5), Somoskői (5), Cserényi Marcell (2), Hajdú, Kis-Csitári, Mócsány, Szalkai. Edző: Szarvas József

DVTK-ÉLKSK Tiszaújváros – MEAFC Szürke Farkasok 64-51 (11-16, 17+4-15+2, 17-10, 15-8)

Tiszaújváros: Albert (27), Szemán (13), Barta (9), Katona (6), Kovács (3), Dienes (2), Nagy (2), Gellérfi (1), Gondos (1), Gémesi, Papp, Porkoláb. Edző: Benőcs Tibor

MEAFC: Oleár (15), Lengyel (12), Sulkovszki (7), Dócs (5), Tóth (4), Csíky (2), Gönczöl (2), Horváth (2), Juhász (2), Gyarmati, Schmiedecke, Váradi. Edző: Cserhalmi Ede

Cserhalmi Ede, vezetőedző: Az első mérkőzésen, a Salgótarján ellen magasság és kor hátrányban voltunk, ennek ellenére három negyedet is sikerült megnyerni. A 3. játékrészt 14 ponttal nyertük meg, ez vezetett a 22 pontos győzelemhez. A büntetőket mind a félidőben, mind a játékban ismét rosszul értékesítettük, hiába harcoltuk ki őket. 12 játékosból 9-en szereztek pontot, ketten 10-en felül, 1 játékos pedig 1 híján 30-at. A játékosok harcoltak, küzdöttek, ezt a honlapon lévő fényképek is bizonyítják. Mind védekezésben, mind támadásban nagyon okosan játszottak. A második mérkőzésen szintén életkor, súly és magasság hátrányban játszottunk, nem védekeztünk és támadtunk elég agresszívan, így a lányok ránk erőltették akaratukat. A játékosok teljes erőbedobással küzdöttek, de a 3 sérült játékos hiányát – aki a mérkőzésen sérült meg – nem tudtuk pótolni. Többek között ez vezetett a 13 pontos vereséghez. Sikerült az „A” csoportban maradni. Gratulálok a játékosoknak!