Esélyeshez méltó, sima győzelmet aratott egyetemi kosárcsapatunk.

Miskolci Egyetem – Debreceni Medikus SE 129-53 (34-13, 35-11, 36-15, 24-14)

Egyetemi bajnokság, Miskolc, Körcsarnok, 50 néző.

Vezette: Takács Zoltán, ifj. Marton Péter.

Miskolci Egyetem: Takács (31/15), Pap (10/6), Szanyi (18/12), Tóth (15), Lippai (27). Csere: Orliczki B. (24), Gadus (4/3). Edző: Drahos Gábor.

Debreceni Medikus SE: Csirpák (17/3), Mlcoch (14), Bujdosó (5/3), Veszprémy (2), Urbán. Csere: Dudás (9/3), Kovách (4), Nyiri (2), Hegyi, Bujdosó. Edző: Kovács István.

Sérülések miatt mindösszesen hét játékos állt a hazaiak rendelkezésére ezen a mérkőzésen, ők viszont alaposan kitettek magukért. Az első perctől kezdve nagy iramot diktálva hagyták állva ellenfelüket és egy percig sem hagytak kétséget afelől, hogy melyik csapat hagyja el majd győztesen a játékteret. Takács jól mozgatta a társait, kiosztott 12 gólpasszt, miközben ő maga is rendkívüli pontossággal célzott, hisz 87%-os mezőny mutatóval zárt. A palánk alatt jól és eredményesen dolgozott a Lippai-Orliczki duó, ketten összesen 51 pontot termeltek, míg Tóth erős dupla-duplát (15 pont, 12 gólpassz) hozott össze. A mai mérkőzésen debütáló Pap és Gadus is remekelt, utóbbi azonban korai sérülése miatt idő előtt fejezte be a mérkőzést.

A tovább fogyatkozó miskolciak végül minden negyedet megnyerve, közönségszórakoztató játékkal, fölényes győzelmet arattak a sportszerűen küzdő, lelkes vendégek felett. (129-53).

Folytatás szerdán, a Szegedi Egyetem csapata ellen.

Hajrá MEAFC!

Drahos Gábor (Miskolci Egyetem): Újabb két tehetséges középiskolás újoncot avattunk a mai mérkőzésen, sajnálatos, hogy egyikük bokája megsérült. Lendületes, jó mérkőzést játszottunk, ahol a nagy különbség ellenére is tudtunk bizonyos dolgokat gyakorolni. Várjuk a Szeged elleni találkozót.

Kovács István (Debreceni Medikus): Egy jó felkészülési mérkőzést játszottunk egy nálunk sokkal jobb csapat ellen. Időnként elégedetlen voltam a koncentrációval, de az eredmény teljesen reális. Sok sikert kívánok az ellenfélnek.