Fiú kadett kosárlabda 2019-2020 – U-16 MEAFC/B

MEAFC B – Hajdúböszörmény 50 – 59 (15-10,8-16,11-20,16-13)

MEAFC B: Hugli (13), Czakó (12), Ang Ze Khai (8/6), Búza (8/3), Lengyel 7. Csere: Maczkó (2), Erdélyi, Fekete, Gutter, Jármi. Edző: Mérkőy Tibor.

Hajdúböszörmény: Mirkó (21), Pálfi (15/3), Szabó B. (15/3), Szarvas (5), Töviskes. Csere: Pálfi (15/3), Kocsis, Konyári, Oláh, Orosz, Rácz, Szabó T. Edző: Szabó Tibor.

Mérkőy Tibor: Nagyon készültünk a mérkőzésre. Szerettünk volna visszavágni az idegenben, „furcsa” körülmények között 1 ponttal elvesztett mérkőzés miatt. Akkor Mirkó (30/3) és Szabó B (21/6) az ellenfél 56 pontjából 51 pontot szerzett. Most őket szoros, félpályás emberfogással védtük. A másik három védőnk zónázott és lepattanó háromszöget alkotva biztosította a védőlepattanók megszerzését. Úgy tűnt, hogy a taktika beválik, hiszen az első negyedet 5 ponttal megnyertük. A 2-3 negyedben sajnos a gyenge támadójátékunk miatt a vendégek 12 pontos előny szereztek. A két húzóemberük mellé felzárkózott Pálfi (15/3) is. Hiába mentünk ki egészpályás letámadásra, ez csak a 4. negyed megnyerésére volt elég.