Vereség az idénynyitón

Férfi röplabda NBI Liga

Férfi röplabda csapatunk szombaton története során elszőr lépett pályára az NBI-ben Szolnokon a bajnokság első fordulójában.

A mérkőzés első felvonásában jól kezdtek játékosaink a vezetést is magukhoz vették. Azonban a hazai csapat a jó nyitásainak köszönhetően fokozatosan vette át a vezetést. Amit megtartott a szett végéig is. 25:15

A második játékrészre játékosaink nagy elszántsággal léptek pályára. Ez meg is látszott a teljesítményen, folyamatosan vezetett ebben a játékrészben. A szett végére azonban sikerült a szolnoki csapatot a nyakunkra húzni így ez izgalmas végjátékban dőlt el ennek a játékrésznek a sorsa. Szerencsére játékosaink nem inogtak meg és sikerült kiegyenlíteni. 28:30

A harmadik szettet is jól kezdte csapatunk uraltuk a játékot. Azonban a végjátékban több egyéni és csapathiba is csúszott, amit könyörtelenül kihasznált a házigazda. Fokozatosan dolgozta le a hátrányát és vette át a vezetést a Szolnok. Így 25:22 arányban meg is nyerte azt.

A negyedik felvonásra csapatunk koncentrációja alább hagyott. A szolnoki csapat pedig egyre magabiztosabban játszott. Bagó mester próbált változtatni cserék lévén. Azonban ez sem segített így ezt a játékrészt elvesztettük és vele a mérkőzést is. 25:17

Bagó László vezetőedző nyilatkozata: ,,A mérkőzés kulcsa a harmadik szett végjátéka volt. Előnnyel mentünk bele, de a koncentráció elfogyott, amit az ellenfél kihasznált. Nagyon sokat tanultunk a meccsből és kitisztult, hol is állunk a csapatépítésben.”

NB I Liga 2020/2021 1. forduló

Szolnoki RK – MEAFC-Miskolc 3:1

MEAFC-Miskolc: Surányi, Pallós, Molnár, Kovács, Kozsla, Berkes,

Csere: Szántai (liberó), Kapusi, Boronkay, Karóczi, Busák, Orosz, Kiss, Barócsi

Vezetőedző: Bagó László

Másodedző: Varga László Mihály

Nincs idő a szomorkodásra, hiszen hétfőn este 20 órától hazai környezetben fogadjuk a Sümegi RE csapatát a Magyar Kupa selejtező első mérkőzésén.

Minden kedves szurkolót szeretettel várunk!

A belépéskor történő lázmérés után, kérjük mindenkitől a járványügyi előírások betartását és a maszk használatát!