Serdülő csapataink a “C” és “D” csoportban versenyeztek

MEAFC/B – Szerencs VSE „B” 2-0 (44-1, 37-2, 21-6, 26-4)

MEAFC: Iván (22), Hegedűs (18), Kiss (14), Rozmán (14), Simon (12), Ormay (10), Váradi (10), Szeniczey (8), Kozák (7), Lippai (7), Balázs (6), Heinrich. Edző: Cserhalmi Ede, Kozák Márton.

Szerencs: Lénárt (4), Májer (4), Horváth (2), Kanalas (2), Gergely (1), Balog, Fercsik, Király, Vadas. Edző: Horváth Gábor.

MEAFC Serdülő forduló C csoport (2020.10.03 Szombat 1.-2. mérkőzés)

MEAFC/B – Tiszaújvárosi Phoenix KK 95-43 (36-12, 16-6, 22-11, 20-14)

MEAFC: Iván (25), Lippai (15), Hegedűs (12), Rozmán (8), Szeniczey (8), Kozák (7), Simon (6), Váradi (6), Kiss (4), Ormay (4), Balázs, Heinrich. Edző: Cserhalmi Ede, Kozák Márton.

Tiszaújváros: Tarjányi (13), Farkas B. (8), Szonda (8), Suba (7), Farkas K. (4), Szabados (2), Hártó (1), Ferenczi, Gulyás, Illés, Oláh, Vermes. Edző: Benőcs Tibor.

Cserhalmi Ede, vezetőedző: A bajnokságra való felkészülésünk sajnos közepestől gyengébbre sikerült ennek ellenére jó motivációval fogadta a csapat a bajnokság kezdetét. Az első mérkőzésen a Szerencs VSE ellen már az első negyedben sikerült 43 pont előnyt szerezni. Minden negyedet nagy különbségű eredmény jellemzett. Így alakult ki a 115 pontos különbség. Hét  játékos szerzett 10 pont feletti eredményt. Kevés támadó lepattanót szereztünk és sok labdát adtunk el. 122 rádobásból csak 63-szor voltak eredményesek a játékosok. Ki tudtuk használni magassági előnyünket. Sok hibával dobtuk a közeli dobásokat és a büntetőket sem tudtuk csak 20 %-ban értékesíteni.

A második mérkőzésen a Tiszaújváros ellen nagyon nehezen vette fel a ritmust a csapat. Ez köszönhető a sok várakozásnak is. Már az első negyedben sikerült 24 pontos előnyt kiharcolni. Minden játékrész sikerült megnyerni ezért alakult ki az 52 pontos különbség a mérkőzés végén. Változatlanul kevés támadó lepattanót (3) szereztünk . Védő lepattanót viszont többet (31). A közeli dobások az első mérkőzéshez hasonlóan kevésszer voltak eredményesek. A csapat védekezését és helyezkedését még javítani kell.

Mindkét mérkőzésen a játékosok hozzáállása dicséretre méltó. Gratulálunk a csapatnak. Egy csoporttal feljebb kerültünk. Ajánljuk a győzelmet Kozák Márton edzőnek akinek első mérkőzései voltak edzői szerepben.

MEAFC Serdülő forduló C csoport (2020.10.03 Szombat 3.-4. mérkőzés)

Vasárnap a MEAFC/C csapata szerepelt!

Salgótarjáni KI – MEAFC/C 60-89 (11-16, 8-22, 14-29, 27-22)

Salgótarján: Balázs (35), Nagy (9), Makán (5), Bishr (4), Danyi (4), Szilveszter (2), Kreicsi (1), Geri, Ispán, Masár, Nagy, Rigó. Edző: Tóth-Szarvas Levente, Farkasová Patrícia.

MEAFC: Dócs (19), Holló (16), Tóth (15), Paluska (14), Tisza (10), Komár (7), Balázs (4), Orosz (2), Szilva (2), Maruzs, Schmiedecke, Szőke. Edző: Cserhalmi Ede, Kozák Márton.

MEAFC/C – Debreceni Sportcentrum Sportiskola/B 53-80 (12-27, 17-16, 8-17, 16-20)

MEAFC: Tisza (14), Paluska (12), Maruzs (5), Balázs (4), Holló (4), Komár (4), Tóth (3), Dócs (2), Orosz (2), Schmiedecke (2), Szilva (1), Szőke. Edző: Cserhalmi Ede, Kozák Márton.

Debrecen: Vántus (23), Szilágyi (19), Úr (14), Kiss (12), Nyilas (8), Gulyás (2), Szendrei (2), Bán, Kálmán, Kocsány, Szabó, Vajas. Edző: Czeglédi Károly.

Cserhalmi Ede, vezetőedző: Mivel a MEAFC „B” és „C” csapata együtt készült a bajnokságra ezért itt is elmondható, hogy a felkészülés nem volt teljes. A játékosok már hosszú ideje nem tudtak versenykosárlabdát játszani ezért is nagy lelkesedéssel várták az első fordulót. A Beszterce KK elleni mérkőzésen az első, második és harmadik negyedeket sikerült megnyerni. A negyedik negyedet ellenfelünk nyerte 27–22-re. A mérkőzést sikerült 29 ponttal megnyerni. A 12 játékosból 9-en dobtak pontokat. A közeli dobásokat 35 %-kal dobták a játékosok amin van mit javítani. A büntető dobások 40 %-a is mutatja azt, hogy jobban kell koncentrálni. A győzelemhez nagyban hozzájárult, hogy ellenfelünk egymás után játszott két mérkőzést. Sikerült az ellenfél meghatározó játékosait megfelelően védeni és így hibákra késztetni. Kétszer annyi védő lepattanót szereztünk, mint támadót, ezen is javítani kell. A játékosok helyezkedése mind védekezésben mind támadásban sok hibát tartalmazott. A kapott 60 pont is mutatja a hiányosságokat.

A második mérkőzést a Debrecen csapata ellen vívtuk. Rögtön a feldobás után 15pontos hátrányba kerültünk és ezt csak növelte ellenfelünk. Játékosaink fáradtan kosárlabdáztak sajnos nem volt elég agresszív a védekezés, és a támadás sem. Nem tudtuk magassági hátrányunkat leküzdeni. Sok labdát adtunk el (21).  Közeli dobásaink nagyon kis százalékban voltak eredményesek. Egyetlen egy negyedet sem sikerült megnyerni. Ezen a mérkőzésen 11 játékos volt eredményes, de a dobott pontok száma sajnos kevés volt. Ellenfelünk agresszívan védekezett és támadott. Sokszor nem tudtuk felvenni a mérkőzés ritmusát. Játékunk sebességén is látszott az erőnlét hiánya. Sok csere ellenére sem sikerült a hátrányt csökkenteni.

Az első mérkőzéseb jobban küzdött a csapat. A második mérkőzésen a motiváció sem volt megfelelő. „Jaj a legyőzötteknek” Körbeverés alakult ki és abból is rosszul jött ki a csapat. Egy csoporttal lejjebb kerültünk. Rövidtávú célunk visszakerülni a „C” csoportba. A mérkőzéseken nyújtott teljesítményért gratulálok a játékosoknak, de sajnos ez kevés a győzelemhez.

MEAFC Serdülő forduló D csoport (2020.10.04 Vasárnap 2.-3. mérkőzés)