Kosárlabda NB1,  Kosárlabda szakosztály

A hazaiak voltak az élesebbek

NBI/B kosárlabda 2020-2021 – MEAFC-Miskolc

Három negyeden át Kozák Márton (24 pont – 26 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz), Tóth Viktor (16/6 pont, 3 eladott labda), Kozák Bertalan (11 pont) és Lippai Szabolcs (10 pont, 4 lepattanó) jóvoltából remekül tartották magukat a vendég miskolciak.
A felek 63-63-as döntetlen állásról várták a 4. negyedet, s még a 37. percre is egállal fordult a két együttes. Ekkor azonban három támadást is triplával befejezve egy 11-0-lal “lerázták magukról” szívósan küzdő MEAFC-ot, és végül Karosi Gergely (20/9 pont, 12 lepattanó, 2 blokk), Somogyfoki Péter (19/9 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda), Timkó Norbert (16 pont, 6 lepattanó, 2 blokk) és Kerkai Ákos (15/3 pont, 10 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz) ponterős játékának, no meg a 47-34-re megnyert lepattanózásnak köszönhetően, a hazaiak végül ellenfelük fölé kerekedtek.

TF-Budapest – MEAFC-Miskolc 91-78 (24-22, 18-20, 21-21, 28-15)

NB I/B Piros csoport 2. forduló. Budapest, Sport11.

Vezette: Vida József, Bagi Bálint, Pécsi Zsolt

TF-Bp: Somogyfoki (19/9), Timkó (16), Kerkai (15/3), Kutrovich (9/3), Beák (3/3) Csere: Karosi (20/9), Rozs (4), Tökölyi (4), Szántó (1), Korompai, Magda, Szabó. Edző: Nagy Bálint

MEAFC-Miskolc: Kozák M. (24), Kozák B. (11), Lippai (10), Montai (2), Orliczki. Csere: Tóth V. (16/6), Ragályi (6), Béres (5), Tóth B. (4),Gadus B., Gadus F., Szekeres. Edző: Szollár Gergő, Tóth Gábor.

Szollár Gergő, vezetőedző:
37 percig tartottuk magunkat, sajnos az utolsó három percben a hazaiak voltak élesebbek amire már nem tudtunk válaszolni.
A majdnem 80 dobott pont idegenben abszolút vállalható, viszont a 90 kapott indokolatlanul sok.
A mérkőzés védekezési tervét többségében fegyelmezetten be tudtuk tartani, ám továbbra is komolyan érződik a Sándor-Homoki-Asszú trió hiánya. A pályán az előző fordulóhoz képest sokkal tudatosabb és fegyelmezettebb játékot mutattunk, mind egyéni mind csapat teljesítményben, külön kiemelve a 17 éves Ragályi Leventét, aki 31 perc alatt 14VAL értékkel zárt. Reméljük hiányzóink a lehető leghamarabb csatlakozni tudnak a kerethez, addig is építkezünk tovább!

Gratulálok Beák Gábornak sportolói pályafutásához és sok sikert kívánok edzői karrierjéhez!

Forrás: mkosz.hu