MEAFC U18 Főtábla II. C csoport, 1. mérkőzés

MEAFC/A – PVSK Nemzeti KA: 69-88 (15-25, 19-20, 16-26, 19-17)

MEAFC/A: Ragályi 21, Gadus 15/3, Bajzát 9/3, Vass 8/6, Kisfalusi 7/3, Poczkodi 5, Márkus 4, Cseresznye, Csomós, Nyíri, Steininger, Vidó. Edzők: Varga Dénes, Lippai Szabolcs

PVSK Nemzeti KA: Gróf 21, Szabó 21, Hőgye 12, Gordán 11, Perjés 8, Lázár 6/6, Ravasz 5, Kiss 4, Barics, Miklós, Petz, Vargha. Edző: Juhász Olivér

Varga Dénes: Első hazai mérkőzésünket mindenképp szerettük volna megnyerni. Úgy gondolom, hogy ehhez minden feltétel adott volt, annak ellenére, hogy több kulcsemberünk is hiányzott betegség miatt. Nagyjából az első negyed közepéig tartottuk a pécsieket, de már ekkor érezhető volt, hogy csak maximális odafigyeléssel, jó helyzetkihasználással tudunk csak meccsben maradni. Sajnos nem játszottunk jól, mindent csak nagyjából tudtunk megcsinálni, kapkodás, kihagyott helyzetek, eladott labdák jellemezték a játékunkat. 49%-os közeli dobásokkal, és 29 eladott labdával ilyen ellenfelek ellen már nem lehet mérkőzést nyerni. A 17. percben nagy küzdeni akarással még visszakapaszkodtunk (31-33), de Ragályi kisebb sérülése, és a pontatlan játékunk miatt nem tudtunk maradandót alkotni. Sokkal jobban kidolgozott helyzetekre, erőszakosabb védekezésre (főleg az 1:1-ek tekintetében), pontosabb befejezésekre lesz szükségünk ahhoz, hogy csoportunkban az általunk eltervezett helyen végezhessünk. Gratulálunk a pécsieknek a győzelemhez.

MEAFC U18 Főtábla II. C csoport MEAFC/A – PVSK Nemzeti KA 1. félidő
MEAFC U18 Főtábla II. C csoport, 1. mérkőzés MEAFC/A – PVSK Nemzeti KA 2. félidő