Csapatként küzdöttünk

NBI/B kosárlabda 2020-2021 – MEAFC-Miskolc

A már az első félidőben (15 pont, 10 lepattanó) dupla-duplát elérő Nebojsa Dukics (26/12 pont, 16 lepattanó, 3 eladott labda, 2 blokk) és Madár András (25/6 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz) vezérletével a félidő hajrájában már 13 ponttal is vezetett a Veszprém, de a szünet előtti nagy hajrájával egy 7-0-lal 6 pontra feljött a MEAFC. A második félidőt egy 8-2-es 3 perccel kezdve gyorsan megduplázta félidei előnyét a Veszprém, amelyben Szabó Péter (15/3 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) és Orgona Gergő (11/3 pont, 9 lepattanó) is felnőtt a feladathoz. Ettől kezdve a negyedik negyed közepéig állandósult a 10 pont körüli hazai vezetés. Ekkor 6 pontra megközelítette vendéglátóját Kozák Márton (25/3 pont, 6 lepattanó), Homoki Donát (12 pont, 11 lepattanó), Lippai Szabolcs (12 pont, 5 lepattanó) és Kozák Bertalan (12 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) vezérletével a szívósan küzdő miskolci együttes. Ennél jobban megszorítani azonban nem tudta, s végül 11 pontos hazai siker született.

Forrás: hunbasket.hu

Hoya-Pannon Egyetem Veszprém – MEAFC-Miskolc 91-80 (25-20, 24-23, 22-17, 20-20)

NB I/B Piros csoport 9. forduló. Veszprém, Március 15. Sportcsarnok.

Vezette: Major Ádám, Szalai Zsolt, Dr. Magyari Tibor.

Veszprém: Dukic (26/12), Madár (25/6), Szabó (15/3), Orgona (11/3), Szűcs (2). Csere: Birkás (7/3), Sipos (3), Futó (2), Gaál, Osztoics, Simon, Veingartner. Edző: Baksa Szabolcs

Miskolc: Kozák M. (25/3), Kozák B. (12), Lippai (12), Montai (5), Orliczki (4). Csere: Homoki (12), Tóth B. (7), Béres (3), Gadus, Ragályi, Sándor, Szekeres. Edző: Szollár Gergő.

Szollár Gergő, vezetőedző:
Szeretnék gratulálni a Veszprémnek. Nagyon szépen játszottak. Szeretném kiemelni Baksa Szabolcsot, az újdonsült vezetőedzőt, aki nagyon szépen összerakta a csapatát. Sajnos a játékvezetők nem tolerálták az agresszív védekezésünket és több olyan szituáció volt, amikor befújtak nekünk olyan dolgokat, amiket nem kellett volna. Örülök, hogy a csapatban láttam azt a tüzet, ami egy mérkőzés megnyeréséhez szükséges.