Két győzelem és két vereség

Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, női Kelet 4. mérkőzés

Miskolci Egyetem –  Nyíregyházi Egyetem 94-47 (20-7, 15-10, 28-14, 31-16)

Miskolc, Egyetemi Körcsarnok, 0 néző. V.: Takács Z., Lónáth L.

Lassan indult a mérkőzés, mindkét csapat az öltözőben maradt a mérkőzés elején, de a hazaiak erőfölénye már az első negyedben érvényesülni kezdett (20-7). A vendég csapat pontjaiból bőven kivette a részét Karakó Dorina (19 pont 16 lepattanó) de így is Miskolci előnnyel fordulhattak a csapatok (35-17). Kecskés Karina (34/30 pont) vezetésével a második félidőben is egyre növelte előnyét a Miskolci Egyetem (63-31) és mivel öt Miskolci játékos is 10 pont felett zárt, magabiztosan nyerte meg a mérkőzést a hazai csapat (94-47).

Miskolci Egyetem: Kecskés 34/30, Szegeczki 11, Takács 11/6, Balázs 9/3, Kababik 4. Csere: Papp 13, Nagy 12. Edző: Lippai Szabolcs.

Nyíregyházi Egyetem:.Tóth 22/3, Karakó 19, Lukács 5/3, Alajtner 1, Veréb. Csere: Adonyi, Balogh, Mester, Molnár, Nagy. Edző: Farkasinszki Orsolya.

Lippai Szabolcs: – Gratulálok a lányoknak. Lassan ugyan, de sikerült felpörögni a mérkőzésre, és a hárompontosokat is sikerült jobb százalékkal dobnunk. További sok sikert kívánok a nyíregyházi csapatnak!

Farkasinszki Orsolya: – Nagyon örülök, mert mérkőzésről-mérkőzésre fejlődnek a lányok. Alapvetően jó mérkőzés volt, a hibáinkon javítunk még, pontosítjuk a dobásainkat és a védekezésben is igyekszünk kiérni a kinti dobásokra. Gratulálok a Lányaimnak és az ellenfélnek is.

MEAFC TV: A Miskolci Egyetem női kosárlabda csapata, jövőhéten szerdán (december 2. szerda 19:15) ismét hazai pályán játszik a Testnevelési Egyetem csapatával, a mérkőzést előben közvetítjük!