Győzelemmel kezdtünk, maradtunk a „B” csoportban

Egri VSI KOK/B – MEAFC/C 55-73 (14-20, 19-9, 5-20, 17-24)

Eger: Papp (15/3), Magyar (10), Szarka (9/3), Molnár (8), Karcz-Lukács (7/3), Dudás (2), Hajdú (2), Novák (2), Kiss, Szemes, Vasas. Edző: Máté Balázs, Laczi Zsolt.

MEAFC/C: Dócs (29), Tóth (13), Szőke (11), Orosz (7), Maruzs (5), Balázs (2), Komár (2), Schmiedecke (2), Szilva (2), Juhász, Nagy, Rem. Edző: Cserhalmi Ede.

MEAFC/C – Debreceni Sportcentrum Sportiskola/B 67-98 (21-28, 14-14, 15-28, 17-28)

MEAFC/C: Dócs (12/3), Maruzs (11), Komár (10), Balázs (7), Szilva (7), Orosz (6), Szőke (6), Juhász (4), Nagy (2), Tóth (2), Schmiedecke, Rem. Edző: Cserhalmi Ede.

Debrecen: Vántus (33), Szabó (24), Szilágyi (15), Úr (14), Vadai (6), Vajas (4), Gulyás (2), Átányi, Kiss, Nagy, Szendrei, Szűcs. Edző: Czeglédi Károly.

Cserhalmi Ede, vezetőedző: Első mérkőzésünket az Eger/B csapata ellen játszottuk. A második negyedben 10 pontos hátrányba kerültünk, de 3 negyeden keresztül sikeresen kosárlabdáztunk, ez vezetett a 18 pontos győzelemhez. Győzelmünkhöz az is hozzájárult, hogy ellenfelünk rosszul dobott kintről. A közeli dobásokat közel 50%-al dobtuk, ami csapat szinten jónak mondható. A kevés eladott labda és a sok védő lepattanó is hozzájárult a győzelemhez. Sajnos a büntetőket ismét nagyon rosszul dobtuk, 32-ből csak 5-öt tudtunk értékesíteni. 9 játékos szerzett pontot, ami erősíti a csapatjáték erejét. A második mérkőzésen a Debrecen ellen léptünk pályára. 31 pontos vereséget szenvedtünk, csak a második negyedet sikerült egálra hozni. Nagyon kevés közeli dobásból voltunk eredményesek. 14 büntetőt hagytunk ki. Nagyon kevés támadó lepattanót szereztünk. Maradtunk a „B” csoportban, így a következő fordulóban a B és C csapat egy csoportban fog pályára lépni. Köszönjük a statisztikát a szülőnek.