Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, női Keleti csoport

Miskolci Egyetem – Semmelweis Egyetem 81 – 41 (17-11, 28-9, 15-5, 21-16)

Miskolc, Egyetemi Körcsarnok, 0 néző. V.: Vaszi Á., Takács Z.

Miskolci Egyetem: Kecskés 12/12, Sikora 12/3, Kababik 11/3, Szegeczki 11/6, Balázs 7. Csere: Takács 13/9, Nagy 11, Papp 4. Edző: Lippai Szabolcs.

Szegedi RSC: Opitz 12/3, Gangl 9/3, Szabó 8, Jakobszen 4, Novák 2. Csere: Pálmai 6, Kuczik. Edző: Hegyi Hanna.

A Miskolci Egyetem nagyon jól kezdte a mérkőzést, 10-2-es hazai vezetésnél jött is az első vendég időkérés. A második negyedben sem lassított a miskolci csapat, Kababik Bianka (11 pont, 10 lepattanó) és Sikora Emőke (12 pont, 13 lepattanó) játékának köszönhetően, magabiztos előnnyel (45-20) mehettek csapatukkal a félidei szünetre. A mérkőzés második felében sem változott a játék képe, a Miskolci Egyetem végig kézben tartotta a mérkőzést Takács Annával (13/9 pont, 3 gólpassz, 3 szerzett labda) és Kecskés Karinával (12/12 pont, 4 gólpassz) az élen. (81-41)

Lippai Szabolcs: – Az előző héthez képest sokkal jobban játszottunk, ezzel a győzelemmel nagy lépést tettünk a rájátszásba jutás felé. Gratulálok a csapatnak és további sok sikert a SOTE csapatának!

Hegyi Hanna: – Ellenfelünk múlt heti játékához képest sokkal jobb dobószázalékot mutatott kívülről, amely egyre kevesebb erőt adott nekünk. Sokkal nagyobb lendülettel kell játszanunk, bátorságot szereznünk. Gratulálunk ellenfelünknek a győzelemhez.