MEAFC U18 rájátszás 25-32. helyért

MEAFC/A – Lehel Kosársuli 115-49 (22-15, 37-10, 28-14, 28-10)

MEAFC/A: Ragályi (26), Vass (6/6), Nyíri (10), Geszti (15), Kisfalusi (18/12). Csere: Poczkodi (16/3), Bajzát (10/3), Kálmán (6), Steininger (6), Vidó (2), Edzők: Varga Dénes, Lippai Szabolcs.

Lehel Kosársuli: Kovács (24/6), Tóth (6/6), Kocza (11/3), Göblyös (3), Nagy, Szalkai (5/3). Edző: Nyíri Dániel.

Jó iramban kezdtük a mérkőzést, és ezt kisebb hullámvölgyektől eltekintve a mérkőzés végéig fent tudtuk tartani. Zóna elleni támadásunk időnként szépen működött, így a mérkőzés végére mindenki pontot tudott szerezni. Gratulálok a csapatnak!

Visszavágó Jászberényben

Lehel Kosársuli – MEAFC/A 49-79 (11-22, 16-11, 9-32, 13-14)

Lehel Kosársuli: Kovács (18/6), Tóth (9/3), Kocza (8), Nagy (7/3), Szalkai (7/3). Edző: Nyíri Dániel.

MEAFC/A: Ragályi (22/3), Vass (13/3), Nyíri (11), Geszti (10), Kisfalusi (7/3). Csere: Poczkodi (5/3), Rákosi (5/3), Bajzát (3/3), Kálmán (3/3), Steininger, Vidó. Edzők: Varga Dénes, Lippai Szabolcs.

A késői kezdés ellenére próbáltunk felpörögni a mérkőzésre, és szerettünk volna minél hamarabb magabiztos előnyhöz jutni, ezáltal kockázat nélkül, mindenkinek játéklehetőséget biztosítani. Az első negyed viszonylag jól sikerült, a védő-lepattanókkal, azért voltak gondjaink, de egyértelmű volt a fölényünk. A folytatás már nem volt ilyen vidám, 2-3 cserét követően visszajöttek a meccsbe a jászberényiek, így nem mindenkit tudtam a tervek alapján pályán tartani. A 3. játékrészben újra a kezdő ötös kapott lehetőséget, valamivel agresszívabb védekezésre, és gyorsabb támadójátékra váltottunk, ennek meg is lett az eredménye. Az utolsó negyedben próbáltam még játéklehetőséget biztosítani a csereként pályára lépőknek, így a különbség már nem nagyon változott. Hullámzó teljesítménnyel, helyenként pontatlan védekezéssel, kicsit kapkodó támadójátékkal biztos győzelmet arattunk. Fontos lenne, ha az ehhez hasonló mérkőzéseken a padról beszálló játékosok is magabiztosabb teljesítményt mutatnának. Képességeik, tudásuk megvan hozzá, talán a koncentráción, a jó döntéseken és az akaraterőn múlik, hogy mit tudnak megmutatni magukból.