MEAFC/A – Szolnoki KA/A 82-87 (21-32, 21-21, 19-22, 21-12)

MEAFC: Bálint (32), Horváth (12), Balázs B. (8), Csiky (8), Hegedűs (7), Ormay (7), Maruzs (4), Orosz (2), Szilva (2), Balázs A., Juhász, Kozák. Edző: Cserhalmi Ede, Egerer Attila.

Szolnok: Dávid (22/3), Szabó (19), Báldosi (13/3), Faragó (11), Kovács (10), Ádám (4), Rónyai (4), Kézér (2), Lőcsei (2), Fülöp, Gajdos, Jegesi. Edző: Méri Csaba, Szántó László.

KASI Delfinek/A – MEAFC/A 103-67 (25-13, 26-16, 26-21, 26-17)

Kaposvár: Sághy (23), Czeibert (22), Szvath (13/3), Oros (11/3), Németh (10), Kreka (8), Szabó (6), Vajda (4), Dross (2), Gáspár (2), Hegedüs (2), Hevér. Edző: Dross Zoltán.

MEAFC: Csiky (19), Ormay (12), Bálint (10), Hegedűs (9), Balázs B. (5), Maruzs (5), Horváth (3), Kozák (2), Orosz (2), Balázs A., Juhász, Szilva. Edző: Cserhalmi Ede, Egerer Attila.

Cserhalmi Ede, vezetőedző: Az első mérkőzésen a Szolnok már az első negyedben 11 pontos előnyre tett szert, ezt a különbség a negyedik negyedig megmaradt. A negyedik negyedben sikerült egy perc alatt egy 10-0 szériával egálra hozni a mérkőzést. A végjátékban két lehetőséget is elrontott a csapat, ezért kaptunk ki végül 5 ponttal. Kezünkben volt a győzelem, de nem összpontosítottunk jól. 30 büntetőből csak 16-ot értékesítettünk, a 14 pont bőven elég lett volna a győzelemhez.

A második mérkőzésen a Kaposvár ellen, már az első negyedben 14 pontos hátrányba kerültünk. Egy negyedet sem tudtunk megnyerni, ez vezetett a nagyarányú vereséghez. Itt is sok büntetőt hagytunk ki. A Kaposvár több meghatározó játékosát nem tudtuk megfelelően levédeni. Mindkét mérkőzésre jellemző volt a sok védekezésben elkövetett hiba, sokkal agresszívabban kell játszanunk ahhoz, hogy győzni tudjunk. Mindkét esetben hagytuk, hogy ellenfeleink akarata érvényesüljön. Még mindig sok alapvető hibát vétünk, de időnként nagyon szép támadásokat vezettünk. Védekezés nélkül sajnos nem lehet nyerni.