Továbbra sem tudjuk, hogyan kell győzni

Pénteken este hazai környezetben fogadta NBI-es röplabdacsapatunk a Vidux-Szegedi RSE együttesét. A szegedi alakulat veretlenül érkezett az összecsapásra, míg nálunk először mutatkozott be friss igazolásunk Igor Menchuk aki 17 pontot termelt ezen a napon.

Az első felvonásban a vendégek kezdtek jobban a mieink fokozatosan lendültek játékban. Azonban a szett elején összeszedett hátrányt már nem tudták lefaragni Kovácsék. 19:25

A második játékrész is kísértetiesen hasonlított az előzőre. Csapatunk folyamatosan rohant az eredmény után és hibát hibára halmozott. Valamint Kovács Zoltán is le kellett cserélni sajnos a fordulókkal ezelőtt megsérült lába ennyit bírni aznap. Helyét Berkes vette át aki remekül szállt be a mérkőzésbe. 14:25

A harmadik felvonásban a végjátékra szedte összemagát csapatunk. Csizmadia remek nyitásainak és a remek sánc és visszatámadásoknak köszönhetően sikerült szépíteni. 25:21

A negyedik felvonásban még egy darabig tartotta magát csapatunk azonban ismét sok hibával játszottunk, amit az ellenfél könyörtelenül ki is használt. 16:25

Bagó László vezetőedző értékelése a mérkőzés után:  ,,Fellángolásaink voltak csupán. Az alapjátékunk stabilizálásán sokat kell dolgoznunk. Gratulálok a Szegednek.”

NBI Liga alapszakasz

MEAFC-Miskolc – Vidux-Szegedi RSE  1:3

MEAFC-Miskolc: Kozsla, Csizmadia, Lipatov, Menchuk, Simkó, Kovács Csere: Karóczi (liberó), Berkes, Orosz, Pallós, Surányi, Szántai (liberó), Bubenkó

A héten sűrű program elé néz felnőtt csapatunk hiszen szerda este 18 órától Kaposváron lép pályára a Magyar kupa nyolccaddöntő visszavágón. Illetve vasárnap ismét idegenben szerepel Székesfehérváron este 19 órától. Ezt a mérkőzést élőben közvetítjük majd youtube csatornánkon.