Regionális bajnokság, 9. mérkőzés

MEAFC/B – Szerencsi Darazsak: 49-78 (18-25, 2-21, 17-18, 12-14)

MEAFC/B: Iván (19), Szabó (10), Tamás (3/3), Lengyel, Szőke. Cserék: Szilva (8), Kecskés (4), Paluska (3/3), Dócs (2), Gál, Kapin, Juhász. Edző: Varga Dénes

Szerencsi Darazsak: Pankotai (20), Lesó Áron (14), Pálinkás (10), Hegyes (9), Lesó Ákos (6). Cserék: Szolnoki (10), Sándor (5/3), Mizák (2), Vaskó (2), Erdélyi, Szabó, Tóth. Edző: Endrész Tamás

Varga Dénes, edző: Felemás érzésekkel éltük meg a Szerencs elleni mérkőzést. Az ősszel lejátszott találkozóhoz képest 12 ponttal szorosabb eredményt tudtunk kiharcolni.  A leginkább bosszantó az volt, hogy jóval szorosabb meccset is játszhattunk volna, vereségünk elsődleges okának a két csapat közötti sebességből és hozzáállásból adódó különbséget tartom. Az agresszív védekezés miatt, nehezen tudtuk a helyzeteinket kialakítani, ha sikerült is, akkor sorra kihagytuk azokat, ez leginkább a második negyedre volt jellemző. Hiányzott a játékunkból a keménység, a támadók és védők leütközése, a kontaktok ahhoz, hogy végig játékban maradhassunk. Több kulcsjátékosunk, a legmagasabb embereink 15-20 perc játékidővel, több kidolgozott helyzet ellenére is pont nélkül maradt, nem szedtük jól a védőlepattanókat, ennyi alapvető hibával nehéz felvenni a versenyt egy felkészült csapattal. Pozitív dolog, hogy a második negyedet leszámítva megizzasztottuk a listavezetőt, a mérkőzés folyamán végig küzdöttünk, az ilyen csaták mutatják meg igazán, hogy az edzéseken mire kell nagyobb hangsúlyt fektetnünk ahhoz, hogy eredményesebbek lehessünk.