Serdülő Kiemelt Bajnokság V. orduló

MEAFC – Jezsuita/B – KASI Delfinek/B 68-69 (17-13,14-16,6-23,31-17)

MEAFC: Dandé 18, Rozmán 15, Markovics-Ritter 10, Jacsó D. 10, Szojka 5, Gulyás 4, Elek 2, Hudák 2, Velkey 2, Jacsó Z., Sedlák. Edző: Gulyás László, Szojka Gábor

Kaposvár: Dénes 20, Domján 17/6, Bakai 14, Bekker 6, Francsics 5, Karsai 4/3, Stikl P. 2, Stikl G. 1, Barabás, Cséfalvay. Edző: Fodor Dénes, Karsai Gábor

Gulyás László: Sem felállásban, sem mentálisan nem tudtunk úgy jelen lenni a mérkőzésen, ahogy szerettünk volna. Az első félidőt ha csikorogva is de kontrolláltuk, viszont a harmadik negyed megmutatott minden hiányosságunkat és túl nagy hátrányt szedtünk össze. Az utolsó negyedben ismét feléledtünk és megfelelő hozzáállással és néhány jó egyéni teljesítménnyel visszajöttünk a mérkőzésbe a 15 pontos hátrányból, de a végjátékot rosszul menedzseltük és saját hibánkból elveszítettük a hosszabbítás és az esetleges győzelem esélyét. Sajnálom, mert egy nyerhető mérkőzés csúszott ki a kezünkből.

MEAFC – Jezsuita/B – Alba Fehérvár/A 54 -58 (14-13,17-17,8-16,15-12)

MEAFC: Rozmán 10, Markovics Ritter 9, Szojka 9, Gulyás 8, Dandé 6, Jacsó D. 6, Balogh 5, Velkey 1, Elek, Hudák, Jacsó Z. Sedlák. Edző: Gulyás László, Szojka Gábor

Fehérvár: Sejkóczki 11, Mácsár 11, Borsos 7, Nagy 7, Jelinek 6, Takács 6/6, Stumfold 4, Albert-Nyári 2, Galamb 2, Hoffmann 2, Dienes, Kiliti. Edző: Tápai Attila

Gulyás László: Életlenek, körülményesek, lassúak voltunk ezen a mérkőzésen. Védekezésünk viszonylag jól működött, de támadásban a döntéseink és az 1:1 elleni megoldásaink miatt sajnos megérdemelt végeredmény született. A vereségnél is jobban fáj Markovics-Ritter Merse sérülése, innen is kívánunk neki mielőbbi felépülést!

Egri VSI KOK/A – MEAFC – Jezsuita/B 67 -52 (21-16,5-13,21-12,20-11)

MEAFC: Gulyás 11, Szojka 8/3, Balogh 7, Jacsó D. 6, Elek 6, Rozmán 4, Sedlák 4, Dandé 2, Fazekas 2, Velkey 2, Jacsó Z., Hudák. Edző: Gulyás László, Szojka Gábor

Eger: Papp 29/6, Szara 12, Tóth 10, Szemes 9, Molnár 5/3, Karcz-Lukács 2, Balog, Farkas, Kiss, Lázár, Légrády, Novák . Edző: Máté Balázs

Gulyás László: Az ellenfél legjobbján sajnos nem, de csapatszinten összességében jól védekeztünk, de ez is kevés volt, mert támadásban nem volt fegyverünk. Akkor tudtuk megverni az idényben ezt az Egert ha az agresszív védekezésünkhöz bátor, jó sebességű támadás párosult. Sajnos ezen a mérkőzésen ezt nem tudtuk megcsinálni, így nem nyerhettünk.

Összességében a hétvége nem sikerült jól. Egyrészt egyik játékosunk megsérült, másrészt magunkhoz képest sem játszottunk jól. Ennek nem voltak különösebb előjelei, jól dolgoztak a fiúk edzésen. A mérkőzéseken mégis lassúak voltunk fejben, néha lábbal is. Zakatoltunk, védekezésben elfogadhatóan teljesítettünk, de a támadásainkban nem éreztem átütőerőt, tüzet és sajnos sebességet sem. Most kicsit pihenünk, aztán dolgozunk tovább, hogy az utolsó fordulóban minden jobban működjön.