Labdarúgó szakosztály

Sikeres héten van túl a MEAFC Futsal csapata.

Győzelem az NBII-ben és a MEFOB-on is.

Hétfőn este az NBII Alsóházában hazai pályán fogadtuk a Nyírbátor csapatát. Egy hiányzón kívül a legjobb összeállításunkban tudtunk pályára lépni. A jó előjeleknek megfelelően máőr az első félidőben 4-0-ra vezettünk. A második játékrész elején 5-4 elleni játékkal próbálkozott ellenfelünk, ami picit megzavart bennünket, így feljöttek 4-2-re. De még időben ébredtünk, a végére Turcsik és Varga 3-3 góljának is köszönhetően 7-2-re nyertünk.

Szerdán este az Eszterházy Károly Egyetem csapatát fogadtuk a MEFOB Futsal selejtező Keleti csoportjában.

A mérkőzés előtt 5-5 győzelemmel és +18-as gólkülönbséggel fej-fej mellett vezettük a tabellát. Az izgalmasnak ígérkező mérkőzésnek nagy tétje volt, mivel a csoportgyőztesek egyenes ágon jutnak a FinalFour-ba. Viszonylag gyorsan vezetést szereztünk a mérkőzésen, de sajnos sok lehetőséget elpuskáztunk, így a szünet előtt nem sikerült növelni előnyünket. A második játékrészben már jobban sáfárkodtunk lehetőségeinkkel, az egriek kétszer is tudtak szépíteni, de csapatunk végig nagyon stabil volt, ezért valós veszély nem fenyegette győzelmünket. A végeredmény 9-2 lett a javunkra. Ezzel nagy valószínűséggel bejutottunk a május 19-22. között Miskolcon megrendezésre kerülő FinalFour-ba!

Hétfőn este újra NBII, a Nyírség ellen folytatjuk a Nyírség ellen idegenben.