Kosárlabda szakosztály,  Kosárlabda U14

Egy győzelem, egy vereség az U14/B mérlege

A MEAFC U14/B fiú kosárlabda csapata a közelmúltban két előselejtező mérkőzést játszott Debrecenben. A mérleg: egy győzelem, egy vereség, ami sajnos nem volt elég a továbbjutáshoz.

MEAFC U14/B – Lehel Kosársuli U14: 78-47 (26-5, 18-10, 17-16, 17-16)

MEAFC U14/B: Hudák (19/3), Lupkovics (14), Pabis (6), Csoma (4), Varga (2). Cserék: Török (18), Szemcsák (10), Sípos (3), Szabó (2), Luka, Turcsán, Vásárhelyi. Edző: Varga Dénes

Lehel Kosársuli U14: Kocza (10), Boldizsár (9/3), Dorók-Nagy, Házkötő, Nagy. Cserék: Jakus (20), Gulyás (6), Dobák (2), Csontos, Kiss, Sárközi. Edző: Treba-Kovács János

MEAFC U14/B – Cívis KK Debrecen/B: 59-76 (19-14, 14-18, 19-20, 7-24)

MEAFC U14/B: Török (18), Lupkovics (10), Hudák (9), Csoma (8), Sípos (3). Cserék: Varga (4), Szabó (3), Pabis (2), Szemcsák (2), Lajter, Luka, Vásárhelyi. Edző: Varga Dénes

Cívis KK Debrecen/B: Balázs (21), Horn (4), Szőke (4), Fodor, Kondor. Cserék: Fárbás (26), Szabó K. (11), Ortutay (6), Papp (2), Szabó F. (2), Nagy, Soóky. Edzők: Bazsik Péter, Kerezsi Csaba.

Varga Dénes: – Teljesen új felállásban a szezon első mérkőzéseit játszhattuk Debrecenben. Nem tudtuk mire számíthatunk, nem ismertük ellenfeleinket, így már a mérkőzések előtt, a bemelegítésnél próbáltuk feltérképezni ellenfelünket, hogy kikre kell majd jobban odafigyelni. Nagy lendülettel kezdtük a jászberényiek elleni első mérkőzést, és ennek meg is lett az eredménye, az első negyedben több mint 20 ponttal „elléptünk”. Ránézésre erősebb csapatnak gondoltuk a Lehel Kosársulit, de első mérkőzésnek ez pont jó volt. Mindenki tudott játszani, gyakorolhattunk. Itt még nem éreztük meg két kulcsfontosságú játékosunk betegség miatti hiányát. A második mérkőzés jóval nehezebbnek ígérkezett, a duplázás miatt kicsit fáradtak is voltak a fiúk, ennek ellenére jól kezdtük a találkozót. A célunk az volt, hogy ne tudjanak „elhúzni” a debreceniek. Egészen a harmadik negyed végéig fej-fej mellett haladt a két csapat (52-52). Sajnos már voltak jelei a fáradtságnak, egyre több faultot ütöttünk be, kimaradtak a ziccerek, lyukas volt a védekezésünk is. A negyedik negyedben már nem is tudtam több meghatározó játékost a pályán tartani, sérülés, kipontozódás, kimerültség miatt nem voltunk képesek már tartani az eredményt, a kispadról beállóknak sem volt így már könnyű dolguk, egy viszonylag magas, nálunk rutinosabb játékosokból álló csapat ellen. Összességében elégedett voltam a fiúk teljesítményével és hozzáállásával. Láttam, hogy nagyjából ki mire képes, mit tudnak és még mit kell elsajátítaniuk. 3-4 hete dolgozunk együtt, többekkel csak pár alkalommal találkoztam, ezeket figyelembe véve egészen jó mérkőzéseket játszottunk. Talán csak egy kis szerencsén múlott, hogy nem jutottunk tovább.