Kosárlabda szakosztály,  Kosárlabda U16

Győztes-nyitány a Sláger ellen

A MEAFC U16/C fiú kosárlabda csapata október 22-én, hazai pályán, győzelemmel kezdte meg a Regionális Bajnokságot.

MEAFC U16/C   –   Sláger Kazincbarcika KSE  73 – 64 (22-15, 16-20, 13-14, 22-15)

Miskolc, Egyetemi Körcsarnok

Vezette: Dr. Nagy Zsombor, Gulyás Márton

MEAFC U16/C: Lengyel (19), Ormay (15), Tóth (14), Szilva (8),  Szőke M (6), Tisza A. (6), Dávid (2), Orosz (2),  Dobos (1),  Schmiedecke, Rozmán, Balázs. Edző: Egerer Attila. Segédedző: Cserhalmi Ede

Sláger Kazincbarcika KSE: Csősz (27), Ludánszki (15/3), Béres (6), Lengyel (6), Finta (4), Kovács (4), Plotár (2), Hódosi,  Leskó, Mester. Edző: Tóth Tamás

Egerer Attila: – A Regionális Bajnokság 1. fordulójában hazai pályán, a Körcsarnokban kezdtük meg szereplésünket. A harmadik negyedben volt egy kis megingásunk, de ezt leszámítva nagyrészt uralni tudtuk a végig szoros mérkőzést. Meggyűlt a bajunk ellenfelünk két gyors, ügyes játékosával, a harmadik negyed közepétől tudtuk az egy-egy elleni játékukat többnyire kontrollálni, amikor is már jobban működött a besegítés a védekezésben. Lepattanózásban jól dolgoztunk, viszont a büntető százalékunk nagyon gyatra. Természetesen látjuk a hiányosságainkat a védekezésben, dobásban, sebességben, támadásépítésben, helyezkedésben, döntések meghozatalában. Tanulásnak nagyon jó mérkőzés volt, végig koncentrálni kellett. A hibákat igyekezni fogunk javítani. Annak örülök, hogy higgadtak tudtunk maradni és a végén is tiszta fejjel játszottunk, ami meghozta a győzelmet.  Gratulálok a csapatnak!