Kosárlabda szakosztály,  Kosárlabda U14

Sokat tanultak a 4. fordulóból is

A MEAFC U14/B  fiú kosárlabda csapata az alsóház 4. fordulójában Debrecenben duplázott. Mindkét mérkőzésen nagyot küzdöttek a miskolciak, akik közül mindenki játéklehetőséget kapott.

MEAFC U14/B – CÍVIS KK Debrecen/B 56-83 (12-24, 15-20, 18-16, 11-23)

Szent Efrém Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Debrecen

MEAFC U14/B: Hudák (7), Ormay (6), Szemcsák (5), Komenda (4), Molnár. Csere: Török (22), Tótszegi (6), Lupkovics (6), Csoma, Pabis, Sipos, Szabó. Edző: Varga Dénes

CÍVIS KK Debrecen/B: Magyar (18), Balázsi (7), Fodor (6), Fárbás D. (6), Dalmi (3). Csere: Szabó (18/3), Fárbás B. (17), Ortutay (7), Nagy (1), Simon, Szabó, Szőke. Edzők: Bazsik Péter, Kerezsi Csaba.

Varga Dénes: – A Cívis KK Debrecen csapatát egyedül mi tudtuk megverni az alsóházi csoportban (68:72), itt Miskolcon, hazai pályán. Ez is bizonyítja, hogy a tabellán kialakult végeredmény teljesen másképp is alakulhatott volna, de a változó körülmények, az adottságok, a pillanatnyi forma és még sok minden más felülírhatja az elvárásokat. Valójában nem volt tétje a találkozónak, csak egy jó meccset szerettünk volna játszani. Nagyjából a 24. percig tudtuk tartani magunkat a támadások ellen, utána már beláttuk, hogy ma itt nem tudunk nyerni, ahhoz sokkal jobban kellene kosárlabdáznunk. Sok hibával játszottunk, főleg a mérkőzés elején, aztán kezdtünk magunkra találni, de a büntetődobások arányának alakulása (23 – 44), az időntúlinak ítélt hárompontosunk, és még pár kikényszerített kihagyott ziccer, és ki nem kényszerített lépéshiba megpecsételte a sorsunkat. Az egyre távolabbinak tűnő győzelmi esély helyett fontosabbá vált a játéklehetőség biztosítása.

MEAFC U14/B – DSI Debrecen 54-79 (16-20, 10-15, 18-15, 10-29)

MEAFC U14/B: Ormay (12), Lupkovics (6), Sipos (6), Komenda (4), Szemcsák (4). Csere: Török (12), Hudák (4), Molnár (4), Tótszegi (2), Pabis, Szabó, Vásárhelyi. Edző: Varga Dénes

DSI Debrecen: Szűcs (48), Kedvek (6), Lengyel (1), Engbersen, Dézsi. Csere: Szabó (9), Hidegkuti (7), Nagy (5), Havrics (2), Molnár (1), Bán, Aradi. Edző: Licska József

Varga Dénes: – Az első mérkőzéshez hasonlóan alakult ennek a találkozónak is a forgatókönyve, itt tovább tudtuk tartani magunkat, az utolsó negyed 3. percében még versenyben voltunk a győzelemért (48:54). Itt is történt valami, így ismét a „játéklehetőség mindenkinek” biztosítása tűnt az egyetlen reális célkitűzésnek. A sok hiba és pontatlanság ellenére is büszke vagyok a fiúkra, a nagy ellenállással szemben is sikerült megnyernünk mindkét mérkőzésen a harmadik játékrészt. Ezt követően azonban a körülmények más célok felé vezéreltek bennünket, ami valójában a lényegen már nem változtatott. Folytatjuk a versengést a regionális bajnokságban, ebből a fordulóból is sokat tanultunk!