Kosárlabda szakosztály,  Kosárlabda U18

Kiemelt Bajnokságba jutott a MEAFC U18/A

Az elmúlt hétvégén Újpesten játszott a kiemelt bajnokság selejtezőjének “C” csoportjában a MEAFC junior csapata. A csoport első három helyezettje jutott tovább, az ország legjobb 24 csapata közé!

ÚJPEST-MT/A – MEAFC U18/A 71-85 (17-16, 15-24, 21-22, 18-23)

Újpest: Békési (20/12), Barabás (15/3), Szentgyörgyi (17/3), Gyöngyösi, Molnár, csere: Nagygyörgy (10/9), Koczur (5), Schmidt (2), Antal (2), Nagy, Lückl, Küri, edző: Pajor Dávid

MEAFC: Oleár (25/12), Molnár (18/6), Sulkovszki (8), Pankotai (15), Kiss (6/3) csere: Iván (6), Pálinkás (5/3), Cseresznye (2), Maruzs, Turcsán, Pákozdi, Nagy, edző: Lippai Szabolcs, Sznagyik Roland

Lippai Szabolcs, edző: Tudtuk, hogy a mérkőzés kulcsmeccs lehet a továbbjutás szempontjából, emiatt kicsit túlságosan is izgultunk, sok felesleges hibát vétettünk. A második negyedben rendezni tudtuk sorainkat és pár szerzett labdának köszönhetően kicsi előnyt szereztünk. A pihenőt követően tovább növeltük a különbséget, ami a mérkőzés végéig ki is tartott.

SZOLNOKI KA/A – MEAFC U18/A 85-67 (25-11, 17-20, 22-21, 21-15)

MEAFC: Molnár (14/6), Oleár (14/6), Pankotai (16), Kiss (6/6), Cseresznye, csere: Iván (3), Pálinkás (4), Maruzs (6/3), Pákozdi (4), Turcsán, Kapin, Nagy edző: Lippai Szabolcs, Sznagyik Roland

Szolnok: Nagygyörgy (6), Nagy (13), Forgács (10), Lőrincz (4), Szabó (6), csere: Agócs (6), Bokor (26/12), Huszár (4), Boros, Peinhardt (6), Kohári, Dávid (4), edző: Veres Dávid, Csákvári Csaba

Lippai Szabolcs, edző: Sajnos a hullámvölgyek mérkőzése volt. Borzalmasan kezdtük el a meccset, nem volt megfelelő koncentráció, ami az egész első félidőre rányomta a bélyegét. A félidő után mintha kicseréltek volna minket 14 pontos hátrányt három perc alatt ledolgozva átvettük a vezetést, és még ugyanebben a negyedben sikerült 12 pontos hátrányba kerülni. Az utolsó negyedre elfogytak az energiák és nem tudtunk közelebb kerülni ellenfelünkhöz. Gratulálunk a Szolnok csapatának, nagyon tanulságos mérkőzés volt.

MEAFC U18/A – ZALAKERÁMIA ZTE KK U18/A 86-88 (13-19, 20-21, 21-20, 19-13, 7-7, 6-8)

MEAFC: Pankotai (29), Molnár (7/3), Oleár (15/3), Kiss (2), Cseresznye (7/3), csere: Iván (6), Pálinkás (9/3), Turcsán (4), Nagy (7/3), Maruzs, Pákozdi, Kapin, edző: Lippai Szabolcs, Sznagyik Roland

Zalaegerszeg: Tóth (25/3), Gerencsér (20/6), Jordán (14/3), Ruzsics (7/3), Horváth (2), csere: Kovács (6), Hosszú (8), Völgyi (4), Szalai (2), Tóth, Szalai, edző: Bodrogi Csaba

Lippai Szabolcs, edző: Végletekig kiélezett mérkőzésen vagyunk túl, hiszen kétszeres hosszabbításra került sor. A srácok minden maradék energiát beletettek a meccsbe, sajnos nem mi jöttünk ki a végén győztesként. Amiért jöttünk az teljesült, bejutottunk a kiemelt bajnokságba, így fiatal junior csapatként egész éven, ilyen kemény mérkőzéseket játszhatunk! Gratulálok a csapatnak!