Kosárlabda szakosztály,  MEFOB Kosárlabda

A Miskolci Egyetem megőrizte hazai veretlenségét

A Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, férfi Keleti-csoportban érdekelt Miskolci Egyetem csapata továbbra is őrzi hazai veretlenségét. A december 18-án, hétfőn lejátszott, 3. fordulós mérkőzésen könnyedén múlták felül fővárosi riválisukat.

Miskolci Egyetem –AKE-Milton Friedmann Egyetem 131-62 (35-12, 26-24, 38-11, 32-15)

Miskolc, Egyetemi Körcsarnok, 30 néző

Vezette: Dr. Nagy Zs., Takács Z.

Miskolci Egyetem: Gerőcs (29/3), Gadus B. (13/9), Kozák (11/6), Ragályi (10/9), Sándor (5/3). Csere: Gadus F. (21/3), Szőke (17/3), Velkey (7/3), Debreczeni (13/3), Nyíri (5/3). Edző: Béres Dávid

AKE-Milton Friedmann Egyetem: Szabó (27/9), Laszák (14/6), Varsányi (14/6), Hutvágner (7), Pesti. Csere: Priszler, Gergely, Korompai, Tarsoly. Edző: Pálfi Jenő

A miskolci egyetemisták hazai pályán fogadták az újonc AKE-Milton Friedmann Egyetem csapatát. A hazaiak Gerőcs Bálint (29/3 pont, 11 lepattanó) vezérletével már az elején kezükbe vették az irányítást, melyben Gadus Fábián (21/3 pont, 8 lepattanó, 2 gólpassz) is segédkezett. A második negyedben teljesen más arcukat mutatták a pestiek, hiszen 26-24-el zárták a negyedet, amiben Szabó Dániel (27/9 pont, 12 lepattanó, 3 gólpassz) kimagasló teljesítménye nagyban közrejátszott. A félidei szünetet követően újabb nagy pontzáport láthatott a közönség, ahol Gadus Fábián zsákolását álló tapssal fogadták. Az utolsó etapban, már a mérkőzés kimenetele eldőlt, csak a pontos végeredmény volt kérdéses. A miskolciak megőrizték hazai veretlenségüket.

Béres Dávid: – Gratulálok a fiúknak a győzelemhez! Ellenfelünknek pedig sok sikert kívánok az elkövetkező mérkőzésekhez! Egyúttal Kellemes Ünnepeket Kívánok minden sportbarátnak!

Pálfi Jenő: – Gratulálok ellenfelünknek a győzelemhez. Köszönjük a játékot!