Kosárlabda szakosztály,  Kosárlabda U14

Debrecenben nem sikerült nyerni

A regionális fiú kosárlabda bajnokság alsóházának 3. fordulójában, február 24-én, szombaton Debrecenben lépett pályára a MEAFC U14/B csapata. A mérkőzés hazai sikerrel ért véget.

BKG-Prima Hajdú U14 – MEAFC U14/B 65-55 (18-7, 9-22, 28-10, 10-16)

Debrecen, G4 Sportcsarnok

BKG-Prima Hajdú U14F: Dávid (28), Bocz (10), Komódi (4), Kapoli (2), Kovács (2). Cserék: Sopronyi (7), Kaszás (6), Vitéz (6), Herczeg, Holhós, Vogel. Edző: Pali Dávid.

MEAFC U14/B: Szilva (4), Nagy (3), Gergely (2), Jarasovits (2), Mátyás (2). Cserék: Novotni (26), Király (4), Szabó (4), Csutak (2), Molnár (2), Rákosi (2), Veczán (2). Edző: Varga Dénes.

Varga Dénes: – Nem kezdtük túl jól a mérkőzést, még a második negyed első három percében is a történtek hatása alatt voltunk. A folytatásban, a hibák ellenére sikerült felzárkóznunk, és a félidőre a vezetést is átvettük (27-29). A felállt védelem elleni játékban nem voltunk eredményesek, sok ziccert hibáztunk, az ellenfél legmagasabb, dinamikus mozgású játékosával szemben nem tudtunk hatékonyan fellépni. Kulcsjátékosaink ezen a napon nem szerepeltek a legjobban, az extrák is elmaradtak, elsősorban átmeneti játékból, gyors támadásvezetésből szereztük a pontjainkat. Több kidolgozott helyzettel, sikeres távoli dobásokkal, agresszívabb védekezéssel lehetett volna szorosabbra alakítani a végeredményt. Öröm az ürömben, hogy mindenki szerzett pontot, és a fiúk nem adták fel a harcot egy pillanatra sem.