Győzelemmel folytatta a MEAFC-Peka Bau

A MEAFC-Peka NB I/B, Piros-csoportos férfi kosárlabda csapata a bajnokság 9-14. helyért zajló rájátszásának 2. fordulójában, április 18-án, csütörtökön este hazai pályán fogadta a DEAC U23 együttesét. A miskolciak közel három hét után játszottak újra tétmérkőzést, melyet magabiztosan megnyertek.

MEAFC-Peka Bau – DEAC U23 104-73 (32-20, 18-18, 21-19, 33-16)

Miskolc, Egyetemi Körcsarnok, 110 néző, Vezette: Hervay Tibor, Domán István, Szőts Dávid István

MEAFC-Peka Bau: Kozák M. (7), Tóth B. (2), Gadus (7), Czirbus (7), Gerőcs  (18/3). Csere: Velkey (10/6), Lippai (12), Ragályi (11/3), Molnár L. (10/6), Pintér (18/6), Nyíri (2), Sándor B. Vezetőedző: dr. Váczi Péter. Segédedző: Béres Dávid.

DEAC U23:  Varga F. (26/15), Fekete-Gál (14/3), Szabó-Zsámba (4), Orbán (10/3), Csécsei (6). Fekete B. (11), Váróczy (2), Kapic, Nagy K., Zalka. Vezetőedző: Pethő Ákos. Segédedző: Halmai Norbert.

Dr. Váczi Péter: – Győzelem az mindig győzelem, reméljük, hogy tudtunk a debreceni U18-as csapatnak segíteni, hogy jövő héten jól szerepeljenek a saját országos döntőjükön. Nagyon szépen küzdöttek, jól játszottak. Gratulálok nekik és sok sikert kívánok! Saját csapatom hozzáállása hullámzó volt. Akárki is az ellenfél, meg kellene próbálni negyven percig egyformán koncentrálni és egyforma erőbedobással játszani. A következő mérkőzéseken erre fogunk törekedni.

Pethő Ákos: – Gratulálok a Miskolc csapatának, hiszen nagyon nagy iramban játszottak és nem érdemtelenül dobtak száz pont fölé! Ugyanakkor úgy gondolom, hogy nekünk sincs okunk a szégyenkezésre. Az elején jó dobószázalékkal, úgy gondolom, hogy partit tudtunk csinálni a mérkőzésből. Sajnos a második félidőre egy kicsikét elfogytunk, de nagyon kulturált és hasznos mérkőzés volt. Még egyszer gratulálok a Miskolcnak!

A két győzelemig tartó párharc eredménye 1-0 a MEAFC-Peka Bau javára.