Kosárlabda szakosztály,  Kosárlabda U11

2 győzelem, és a 100 pontos álomhatár!

Kenguru kosárlabda 2019-2020 – U-11 MEAFC Vidrakölykök

A hatalmas akarat meghozta gyümölcsét: E csoportba jutottunk, megvan az első 100-as!

A Kenguru bajnokság 5. fordulóját rendezték 2020.02.17-én a Zrínyi Gimnázium tornatermében négy csapat részvételével.

Salgótarjáni KI- MEAFC Vidrakölykök 46-72 (19-19, 0+4-10+4, 17-13, 6-26)

Salgótarjáni KI: Kiss (28), Almani (7), Mocsáry (5), Barna Ba. (2), Szabó (2), Barna Be. (1), Balogh (1), Danyi (-), Kövesligeti (-), Rusvai (-), Nagy (-), Baranyai (-), Edző: Tóth-Szarvas Levente

MEAFC Vidrakölykök: Takács (23), Csoma (19), Jacsó Z. (6), Sipos (6), Turcsán (5), Lupkovics (4), Balogh (3), Kiss (3), Vincze (2), Dobosi (1), Uglyai (-), Varga (-), Edző: Szojka Gábor

Ellenfelünk a negyedik fordulóban megismert és már legyőzött Salgótarjáni KI csapata volt. A fiúk úgy gondolták, hogy az előző fordulóban elért 35 pontos győzelem miatt elegendő felmenni a pályára, és minden megy magától. Sajnos, ahogy ezt az öltözőben elmondtam nekik, ez egy új meccs, és nem fogja megadni magát a Salgótarján, be is bizonyosodott a pályán. Nem tudtunk mit kezdeni a legjobb játékosukkal, aki 19 pontból 17-et vállalt egymaga. Szerencsére nekünk is volt erre válaszunk Takács Levente 15 pontot dobott ebben a negyedben. A második negyedtől viszont magunkhoz ragadtuk az irányítást, és sikerült 26 pontos sikert aratnunk.

Kövedi Oroszlánykölykök – MEAFC Vidrakölykök 16-101 (4-16, 4+2-33+1, 2-20, 4-31)

Kövesdi Oroszlánkölykök: Goda (5), Tóth (4), Csizmaz (2), Dinyés (2), Simon (2), Nagy (1), Rab (-), Farkas (-), Győrődi(-), Kiss (-), Edző: Klepej Roland

MEAFC Vidrakölykök: Lupkovics (26), Csoma (25), Takács (22), Jacsó Z. (10), Kiss (6), Sipos (4), Dobosi (3), Vincze (3), Uglyai (2), Varga (-), Balogh (-), Edző: Szojka Gábor

Második mérkőzésünket a Mezőkövesdi Oroszlánykölykök ellen vívtuk, akik az előző fordulóban kiesetek az E csoportból. A mérkőzés elején már látszott, hogy nincs egyforma tudásszinten a két csapat, de igazán csak a második negyedtől lendültek bele a srácok. Egy dolog csúfítja el ezt a nagyszerű győzelmet, hogy a félidőben sikerült 1/12-őt dobni büntetőből, és az egész mérkőzésen hozott 3/18 sem mutat szépen. Ettől függetlenül a fiúk mindent megtettek a pályán, és nagyon szerették volna elérni a 100 pontos álomhatárt, ami a mérkőzés végére sikerült is nekik! Gratulálok a csapatomnak!

Összegezve a két mérkőzést, nagyon elégedett vagyok a fiúk hozzáállásával, és munkájával. Köszönjük a szülők szurkolását, és támogatását!