Elrontott második félidő

2015. február 22. (vasárnap) 14:50

A sok kihagyott ziccer az utolsó negyedben megbosszulta magát.

Jól kezdte a MEAFC a napsütötte mérkőzést. Remek összjátékokkal ragadták magukhoz a vezetést, de a negyed végén még előrébb tartott a Szolnok (24-22). A folytatásban nagyszerű védekezésének köszönhetően – pár véleményes ítélet ellenére is - ellépett a miskolci csapat, akik a negyed alatt kapott hét pontból erőt merítve, bizakodva várhatták volna a fordulást (31-39).

A második félidőre azonban mintha bedeszkázták volna az egyik gyűrűt. A vendégek, bár folyamatosan tisztára játszották a helyzeteiket, egyszerűen képtelenek voltak közelről betalálni a sok esetben több mint lelkes hazai védők közreműködésének is köszönhetően (55-54). A minden téren hihetetlen széria a záró tíz percben sem változott, és támadásról támadásra növelte a hazaiak „vérszemét”, akik így egyre bátrabb és eredményesebb távoli kosarakkal megfordították a mérkőzést (82-68).

Szolnoki Olaj KK – MEAFC 82-68 (24-22, 7-17, 24-15, 27-14)
NB II-es bajnokság, Szolnok. Vezette: Farkas János, Kovács Csaba, Szabó László.

Szolnok: Bozsó (14/9), Ugrinic (3), Csaba (23/6), Hajdú (2), Hovorka (8/3). Csere: Hegedűs (18/9), Szpíró (8/6), Zsíros (6/6), Demecs.

MEAFC: Drahos (20/6), Szepesi (4), Tóth G. (10), Szojka (10), Fazekas (13). Csere: Tóth T. (5), Kiss (2), Kovács (2), Radányi (2), Nádasi, Takács. Edző: Bene Szilárd.

Bene Szilárd, vezetőedző: Minden játékosnak bátran kellene pályára lépnie a meccseken. Sajnos az utolsó negyedre teljesen szétesett a csapat.