Hosszabbításban szenvedtek vereséget a Cápakölykök

Kenguru Kupa, Alapszakasz 1. forduló, 2. régió

MEAFC Cápakölykök – MVSI Vadmacskák  74-30 (17-2, 16+3-13+6, 18-4, 20-5)

MEAFC: Oleár (20), Lengyel (14), Dallos (10), Dócs (9), Juhász (7), Sulkovszki (6), Thern (6), Magyar (2), Gyarmati, Szabó. Edző: Lugosi Zsuzsanna, Cserhalmi Ede.

Miskolc: Poczkodi (19), Olejnyik (5), Kollár (2), Ang (1), Kisari (1), Kolozsi (1), Mihalik H. (1), Kolozsi-M., Orbán, Tóth, Vojcsik. Edző: Petre Márton.

Szerencsi Darazsak – MEAFC Cápakölykök 71-60 (2-23, 18+4-4+5, 13-9, 21-17, 13-2)

Szerencs: Pálinkás (28), Lesó (12), Hanák (9), Lesó Á.(9), Cseresznye (6), Szolnoki (5), Görcsös (1), Nagy (1), Erdei, Géczi, Hák, Kolosai. Edző: Nagy Lajos.

MEAFC: Lengyel (17), Oleár (12), Thern (10), Dócs (7), Dallos (5), Juhász (4), Sulkovszki (2), Gyarmati (1), Magyar (1), Szabó (1). Edző: Lugosi Zsuzsanna, Cserhalmi Ede.

Lugosi Zsuzsanna, edző: Ez volt az első kenguru fordulónk a szezonban az új, vegyes játéktudású és fizikai állapotú kerettel. Sajnálatos módon csak 10 fő érkezett meg vasárnap reggel a mérkőzések helyszínére betegség miatt.

Az első meccsen a lányok ellen könnyedén és hamar sikerült nagy különbséget kialakítani, amit végig tartottunk. Ezt a lendületet második mérkőzés első negyedére is sikerült átvinnünk (2-23). A szerencsi fiúk gyors, agresszív védekezésével és támadójátékával azonban csak a negyedik negyed feléig sikerült lépést tartani. Lassan behozták a lemaradásukat, egészen egálig (58-58). Az öt perces hosszabbítás utolsó három percére a fiúk teljesen elfáradtak és nem tudtak mit kezdeni a gyors támadásokkal, amivel az ellenfélnek sikerült sok hibát, illetve büntető dobást kiharcolnia. A mérkőzést elvesztettük, de maradtunk az „A” csoportban!

Remélhetőleg a novemberi fordulóig változik a játékkép. A gyerekek és én is jobban tisztában vagyunk azzal, hogy mit kell változtatnunk az előrelépés érdekében, és mire van szükség ahhoz, hogy egy teljes értékű csapat lehessünk. Fogunk játszani edzőmérkőzéseket, amik segítenek majd, hogy a gyerekek egymáshoz és magához a játékhoz is csiszolódjanak.